يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ,18 August 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان خبر داد:
عوامل ساخت و توزیع بازی وحدت شکن تحت تعقیب پلیس و دستگاه قضا/ شهروند درجه بندی شده نداریم
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان گفت: عوامل تولید و توزیع بازی وحدت شکن در فضای مجازی تحت تعقیب پلیس و دستگاه های قضایی قرار گرفتند.
به گزارش عصرهامون؛ اخیرا یک بازی رایانه ای در فضای مجازی در حال گسترش است که هدف اصلی آن اهانت به قومِ بلوچِ سیستان وبلوچستان می باشد چرا که در قالب این بازی افرادی با لباس سنتی بلوچ در کار حمل و توزیع سوخت قاچاق فعالیت دارند و اگر ماموران انتظامی به این افراد شلیک کنند امتیاز ویژه بازی را کسب خواهند کرد.

این بازی از همان ابتدای نشر در فضای مجازی با واکنش جدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان مواجه شد که حجت الاسلام علی موحدی راد در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: هدف اصلی این بازی خدشه وارد کردن به وحدت و امنیت موجود در سیستان وبلوچستان و اهانت به اقوام ایرانی است.

وی افزود: بلوچ ها به عنوان یکی از اقوام اصیل و با اصالت ایران اسلامی محسوب می شوند و هرگز اجازه نمی دهیم برخی افراد مغرض از آنها سوء استفاده کرده و در قالب یک بازی وحدت شکن به این قوم اهانت کنند.

وی ادامه داد: عوامل ساخت این بازی قصد دارند تا به نوعی بحث شهروند درجه یک و دو را به مردم القا کنند که به صراحت اعلام میکنم در کشور ایران شهروند درجه بندی شده نداریم و همه در برابر قانون و حقوق شهروندی از برابری، برادری و مساوات برخوردار هستند.

دادستان زاهدان تاکید کرد: اساس انقلاب اسلامی ایران بر پایه عدالت اجتماعی بنا شد و اینکه برخی ها بخواهند این اصل را زیر سئوال ببرند خیالی خام و باطل است اما با توجه به ویژگی هایی خاصی که این بازی دارد به عنوان مدعی العموم دستور تعقیب سازندگان این بازی به پلیس فتا و نیروی انتظامی صادر شده است.

قاضی موحدی راد تاکید کرد: در شرایطی که کشور نیازمند وحدت و انسجام دوچندان است برخی ها می خواهند با به راه انداختن اختلافات قومی و مذهبی و توهین به اقوام و مذاهب و لباس های بومی محلی استان سیستان وبلوچستان فضا را متشنج کنند که به هیچ وجه قابل پذیرش نبوده و با شدت و جدیت کامل با آنها برخورد قاطع قضایی می شود.

وی تصریح کرد: در کنار تحت تعقیب قرار گرفتن سازندگان این بازی، کسانی که در امر توزیع و بازنشر آن نیز فعالیت داشته باشند شریک آنها محسوب می شوند و تحت پیگرد قرار می گیرند که به شهروندان توصیه می شود که خواسته یا ناخواسته در دام این افراد قرار نگیرند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان تاکید کرد: در این خصوص رایزنی های لازم با معاون دادستان کل در فضای مجازی نیز انجام شده و به طور جد پیگیر هستیم تا ضمن شناسایی و برخورد با عوامل این اقدام وحدت شکن، از نشر این بازی در فضای مجازی جلوگیری شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۵۳۱


ارسال
محمدعلي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ۰۳:۲۴
سلام تفرقه بيانداز و حكومت كن اقدام اصلي دشمنان دين و ميهن در طول تاريخ استعمار و استثمار بوده است . غير از اين دشمنان هرگز توان نزديك شدن به سرزمين ما و ديگر بلاد مسلمين را نداشته و ندارند . زندگي مردم استان در كنار هم و در جهت پيشرفت سرزمين مادري خيلي ها را ناراحت ميكند و در جهت جدايي بين مردم استان ما اقدامات زيادي كرده اند چه قبل از انقلاب و بخصوص بعداز انقلاب كه بارها در اين زمينه اقدام كرده اند . مورد جديد و اين بازي آخرين مورد آن نيست و مسلما نخواهد بود . مهم بصيرت و بينايي مردم استان است كه خاري بزرگ و مستحكم در چشم دشمنان ما است و خواهد بود. به كوري چشم دشمنان ما بيش از پيش با هم و در كنار هم خواهيم بود و براي پيشرفت وطن عزيزمان كار خواهيم كرد. ومن ا...التوفيق