شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 56هزار و 370 هکتار از مراتع شهرستانهای استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون افزود: روند رو به رشد سطح مبارزه با ملخ صحرایی در استان نشان از هجوم بیشتر دسته های ملخ از آن سوی مرز و استانهای دیگر به سیستان و بلوچستان می باشد و سازمان جهاد کشاورزی با تمام امکانات موجود خود در حال سمپاشی مناطق آلوده به این آفت بین المللی است.

به گفته وی، 19هزار و 690هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ پوره و 36هزار و 680هکتار به ملخ بالدار اختصاص دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی در کنارک  با 15هزار و 990 هکتار  و 13 هزار و 70 هکتاردر شهرستان ایرانشهر انجام شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این ملخ ها درشهرستان چابهار 9 هزار و 610 هکتار از اراضی  را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است، همچنین در دلگان کار مبارزه با این آفت به 9 هزارو 650 هکتار، قصرقند 4 هزارو 50 هکتار، نیکشهر 2 هزار و 920 هکتار و فنوج هزارو 10 هکتار بالغ رسیده است.
 

این مسئول با تاکید بر این مطلب که بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) حمله ملخ به سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد، افزود: هم اکنون 9 شهر کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر،سرباز و خاش علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.


زورقی با توجه به لزوم مبارزه با ملخ صحرایی از همه مسئولین و بهره برداران خواست در راستای مبارزه با این آفت بین المللی با سازمان جهادکشاورزی استان همکاری کنند.
 
انتهای پیام/


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۵۶


ارسال