جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: آثار تاریخی بی نظیر سیستان و بلوچستان می‌تواند جذب کننده گردشگران از سراسر جهان باشد که دستگاه قضا نیز از این ظرفیت ها حمایت می‌کند.
محمد علی حمیدیان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به برگزاری نشست  کمیته توسعه پایدار گردشگری، ترویج اقتصاد مقاومتی و پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی که در اداره کل راه آهن جنوب شرق کشور، گفت: در این جلسه دو نگاه در حوزه گردشگری را مورد بررسی قرار دادیم، موضوع اول مبانی و مفاهیم جرم شناسی و نگاه دوم نیز موضوع اقتصاد مقاومتی بود که مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

وی افزود: گسترش گردشگری بر مبنای ترویج اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و ما نیز با توجه ظرفیت های ناب گردشگری در سیستان و بلوچستان به دنبال گسترش گردشگری و حمایت از بخش های خاص این حوزه هستیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان بیان کرد: گردشگری بخش های مختلفی دارد که با حمایت از هر یک از این بخش ها می توانیم افراد خاصی را به استان جذب کنیم به عنوان مثال در بخش گردشگری درمانی ما می توانیم با استفاده از ظرفیت های موجود در استان و مشکلات بهداشتی درمانی کشورهای همجوار بیشترین بهره برداری را بکنیم.

وی ادامه داد: آثار تاریخی بی نظیر سیستان و بلوچستان نیز به نوبه خود می تواند جذب کننده گردشگران از سراسر جهان باشد که ما نیز در حوزه دادگستری از این ظرفیت ها حمایت خواهیم کرد.

حمیدیان با تاکید بر اینکه باید در راستای شعار سال به دنبال افزایش کسب و کارهای داخلی مرتبت با گردشگری باشیم، خاطرنشان کرد: تاکنون 69طرح در حوزه گردشگری با سرمایه گذاری بیش از 7میلیارد ریال انجام شده که برای 55نفر ایجاد اشتغال کرده است.

وی اذعان کرد: برای افزایش توان گردشگری همچنان به دنبال جذب سرمایه داخلی و خارجی هستیم تا اشتغال زائی بیش از پیشی را در منطقه شاهد باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه آمادگی کامل برای همکاری و حمایت از بخش گردشگری در هر زمینه ای را دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه مبحث گردشگری به عنوان یک برنامه در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مطرح بوده و در سیستان و بلوچستان به عنوان برنامه تدوین و مصوب شده است ما کاملا آمادگی داریم تا از کمک دیگر ادارات و نهادها بهره ببریم تا بتوانیم این حوزه را رونق دهیم.
 

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۰۸
مرجع : عصرهامون


ارسال