شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه آزاد زابل گفت: ملت ایران در برابر هجمه های سنگین تر از امروز نیز مقاومت بی نظیری نشان داده است و اکنون می تواند با استفاده از ظرفیت های داخلی از این مرحله نیز عبور کند.
احمد ملاشاهی در گفت و گو با عصرهامون، با تاکید بر اینکه اصل پیروزی در برابر دشمن مقاومت است، گفت: این اصلی است که می توان آن را به دفاع نیز تشبیه کرد چرا که بزرگترین قدرت ها نیز در برابر مقاومت و دفاع کوتاه خواهند آمد و در نهایت منجر به تسلیم شدن آنها خواهد شد.

کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه آزاد زابل افزود: به لطف انقلاب اسلامی ایران اتحاد و قدرت مسلمانان در منطقه افزایش چشم گیری داشته است، در هیچ برهه تاریخی این چنین اتحادی در بین مسلمانان چند کشور سراغ نداریم.

وی ادامه داد: دشمن در سال های اخیر آنطور که باید نتوانسته است اهداف خود را به کرسی بنشاند، به ندرت دیده می شود که کشورهایی که اسیر داعش و آمریکا شده بودند امروز به سراغ غربی ها بروند چرا که عامل اصلی جنگ های داخلی خود را از چشم غربی ها می بینند.

ملاشاهی تصریح کرد: بزرگترین ظرفیت داخلی ایران را می توان وجود جوانان و نخبگانی دانست که در نهایت محدودیت به تکنولوژی های مهم جهان دست می یابند، امروز استفاده از جوانان می تواند راه بزرگی را برای عبور از تحریم های دشمن برای ملت ایران باز کند.

وی گفت: ملت ایران در برابر هجمه های سنگین تر از امروز نیز مقاومت بی نظیری نشان داده است و اکنون می تواند با استفاده از ظرفیت های داخلی از این مرحله نیز عبور کند.

استاد دانشگاه آزاد زابل خاطرنشان کرد: آمریکا بارها در تاریخ ایران دخالت های تاثیرگذاری داشته است، تاریخ نشان می دهد که حضور آنها در ایران باعث عقب ماندگی و تضعیف قوای ایران شده است ، شاه ایران در گذشته با اعتماد به آمریکایی ها کشور را سال ها به عقب راند و سرمایه ملی ایران را نیز به پای غربی ها مصرف کرد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: کشور جمهوری اسلامی ایران با وجود ظرفیت های عظیم  امروز نیازی به کشورهای خارجی نباید داشته باشد و این کشورهای غربی هستند که به ایران نیاز دارند .
وی بیان کرد: یکی از راه های مهم نجات اقتصاد کشور ، عدم وابستگی به فروش نفت است، وابستگی اقتصاد ایران به نفت باعث شده است تا غربی ها بر روی این نقطه دست بگذارند و ایران را از فروش آن محروم سازند.

وی ادامه داد: امروز می توان با استفاده از ظرفیت های انسانی و طبیعی که در خود کشور وجود دارد از عدم فروش نفت بالاترین و بزرگترین تحولات اقتصادی کشور را رقم بزنیم و اقتصاد کشور را به سایر کالاها تغییر دهیم.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: بسیاری از کارشناسان عدم فروش نفت را یک فرصت بزرگ برای رهایی اقتصاد کشور از نفت می دانند که این خود می تواند باعث به وجود آمدن زمینه کار، اشتغال و همچنین افزایش تولید کالای ایرانی شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۱۳


ارسال
خاص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۱۷ ۱۵:۲۵
ایکاش یک تحقیقی درباره نوع فعالیت و استاد بودن یا نبودن افراد بکنید. خوب است که افراد شاخص و معتبر را انتخاب می کنید اما به طور کلی می گویم که نسبت به انتخاب ها دقت نظر داشته باشید. تشکر