دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
برای اولین بار در سیستان وبلوچستان؛
اهدای 53 سری جهیزیه به نوعروسان با محوریت مساجد
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از اهدای 53 سری جهیزیه به نوعروسان با محوریت مساجد خبر داد و گفت: در این طرح قرار است طوری برنامه ریزی و عمل شود که انواع و اقسام خدمات به جامعه هدف، از طریق مساجد دنبال شود.
حجت الاسلام عیسی بزمانی دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در حاشیه مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان افزود: به همت بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سازمان تبلیغات اسلامی کشور؛ مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان سیستانی وبلوچستانی برگزار شد.

وی گفت: در این طرح 53 سری جهیزیه برای 53 زوج جوان که افراد نیازمند هستند در نظر گرفته شد که افراد توسط روحانیون مستقر در مناطق روستایی شناسایی شدند.

به گفته این مسئول، 30 درصد از مبلغ تهیه جهیزیه به واسطه خیرین و منابع مردمی و مابقی توسط بنیاد اجتماعی برکت احسان(ستاد اجرایی حضرت امام راحل) جمع آوری شده که با این میزان هزینه 15 قلم جنس به زوج هایی که در محوریت مسجد هستند اهدا شود.

وی با بیان ایتکه توجه به مسائل اجتماعی یکی از اهداف مساجد است، ادامه داد: این جهیزیه به نوعروسان در شهرهای زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، زابل، سرباز، دلگان، خاش و ایرانشهر تدارک دیده شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یکی از اهداف این طرح را حمایت از تولید کالای داخلی عنوان کرد و افزود: در این طرح قرار است طوری برنامه ریزی و عمل شود که انواع و اقسام خدمات به جامعه هدف، از طریق مساجد دنبال شود.

لازم به ذکر است که طرح مسجد احسان به عنوان یک طرح مهم در بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) دنبال می‌شود و در اجرای این طرح ۱۰ خدمت مختلف به جامعه هدف همچون اقشار محروم و نیازمند از طریق مساجد ارائه می‌گردد که تأمین و اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان از جمله این خدمات است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۶۸۵


ارسال