چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
کاپیتان تیم ملی کبدی ایران در گفت و گو با عصرهامون عنوان کرد؛
بانوان ورزشکار، سفیران حجاب در جهان/ ورزش، بدن ورزشکار را صیقل می دهد و و حجاب، روانش را
 
کاپیتان تیم ملی کبدی ایران گفت: پوشش اسلامی هیچگاه مانعی برای فعالیت های ورزشی نسبت بلکه به معنای واقعی کلمه بانوان ورزشكار ایرانی را باید سفيران حجاب در جهان بدانیم.
فریده ظریف دوست در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه حجاب اسلامی هیچ مانعی برای فعالیت های ورزشی نیست، بیان کرد: ما بانوان ورزشکار مسلمان نه تنها حجاب اسلامی را مانعی برای فعالیت های ورزشی نمی دانیم بلکه حجاب را موجب قدرت و حفظ شدن کرامت انسانی خود می دانیم.

وی افزود: با وجود اینکه بسیاری از حریفان ما در مسابقات جهانی بدون حجاب اسلامی در برابر ما حاضر می شوند اما تاکنون به مشکلی بر نخورده و همواره نیز پیروز میدان بوده ایم.

کاپیتان تیم ملی کبدی ایران با اشاره به اینکه حجاب اسلامی نماد و هویت زن مسلمان است، گفت: بانوان ورزشکار در واقع سفیران حجاب در جهان هستند همان گونه ای که در طول 18 سال فعالیت ورزشی، تاکنون حجاب مانعی برای انجام فعالیت های ورزشیم نبوده و نخواهد بود و این بزرگترین افتخار زندگی من و دیگر ورزشکاران محجبه ایرانی است که می توانیم با حجاب کامل اسلامی به فعالیت پرداخته و برای کشورمان افتخار آفرینی کنیم.

وی ادامه داد: بانوان ورزشکار علاوه بر اینکه باید وظیفه همسری، مادری و فرزندی خود را به نحو احسنت انجام دهند باید بتوانند در میادین ورزشی برای ملت ایران افتخار آفرینی کنند.

ظریف دوست با بیان این مطلب که ورزش لطمه ای به وظیفه همسری، مادری و فرزندی ورزشکاران زن وارد نمی کند، اذعان کرد: ورزش در کنار ایجاد سلامتی و نشاط برای خود فرد ورزشکار می تواند موجب افزایش نشاط و شادابی در خانواده وی نیز شود و بی شک بانوان ورزشکار مادران و همسران بهتری برای خانواده خود خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به عنوان مربی کبدی به شاگردان خود این موضوع را آموزش می دهم که حجاب را به عنوان اصل برتر در زندگی خود جدی گرفته و با تکیه بر ورزش به فردی مفید برای خود و جامعه تبدیل شوند.

این ورزشکار محجبه سیستان و بلوچستان در پایان با تاکید بر اینکه ورزش برای بانوان لازم و ضروری است، تصریح کرد: به خانواده های خوب ایرانی توصیه می کنم تا با جدیت از دخترانشان برای انجام فعالیت های ورزشی حمایت کنند و بانوان هم باید بدانند حجاب هیچ مانعی برای انجام فعالیت های ورزشی آنان نخواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۷۷
مرجع : عصرهامون


ارسال