يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به مبارزه خوب و عملی با ملخ صحرایی، به روزهای پایانی مبارزه با این آفت بین المللی در سطح استان نزدیک می شویم.
غلام حیدر زورقی در گفت و گو با عصرهامون با تاکید بر اینکه به روزهای پایانی مبارزه با ملخ های صحرایی نزدیک می شویم، افزود: از اولین ریزش ملخ صحرایی مهاجر به مناطق جنوبی استان تاکنون توسط ۴۰اکیپ سمپاش، کار مبارزه علیه این آفت در بیش از ۲۱۱هزار و ۴۶۰هکتار از مراتع و اراضی استان به انجام  رسیده که از این میزان ۱۰۰هزار و۳۶۰هکتار علیه ملخ پوره و۱۱۱ هزار و صد هکتار علیه ملخ بالدار بوده است.


سیستان و بلوچستان بیشترین سطح مبارزه باملخ صحرایی را به خود اختصاص داد
وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان بیشترین سطح مبارزه در بین استان های درگیر باملخ صحرایی را داشت، گفت: با بررسی روند میزان سطح مبارزه در شهرستان ها بر علیه ملخ‌های صحرایی در دو هفته اخیر نشان از روزهای پایانی مبارزه با این آفت بین المللی در سطح استان  است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اذعان کرد: بر اساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور انتظار می‌رود که تا پایان مرداد ماه سال جاری ریزش‌های ملخ صحرایی به کشور تمام شود و تا شروع دوباره فصل ریزش‌ها که معمولا اواسط فصل زمستان است مشکلی از این جهت نخواهیم داشت.

وی ادامه داد:  اولین حمله ملخ صحرایی به استان در شهرستان کنارک بوده و پس از آن نیز به تدریج مهاجرت ملخ از آن سوی مرز به استان شدت گرفت تاجایی که 13 شهرستان مرکزی و جنوبی استان را گرفتار کرد.

غلام حیدر زورقی در پایان با تقدیر از همه دستگاه های همراه در امر مبارزه با ملخ های صحرایی، تصریح  کرد: با تلاش شبانه روزی ۶۰ اکیپ دیده بانی و مبارزه سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان ها و با همراهی مستمر بهره برداران بخش کشاورزی، کار مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در گستره وسیع استان به موقع انجام گرفت و از  آسیب رسانی جدی  این آفت خطرناک به مزارع و باغات  جلوگيري شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۲۱


ارسال