پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ,5 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت: تاکنون ۳۲۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نیکشهر مجهزبه سیستم آبیاری تحت فشار وکم فشار شده است.
حبیب رئیسی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به انجام پروژه آبیاری پرفشار در نیکشهر، بیان کرد: با هدف کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری محصولات کشاورزی در حال حاضر ۲۴۰ هکتار سیستم  آبیاری تحت فشار  و کم فشار در شهرستان نیکشهر در حال  اجراست.

وی افزود: در سال جاری با اعتباری بالغ بر۲۲میلیارد ریال در بخش های لاشار، مرکزی و بنت۲۴۰هکتار ازاراضی کشاورزی شهرستان مجهزبه سیستم نوین آبیاری خواهند شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر با بیان این مطلب که استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار در حال گسترش است، گفت: تاکنون ۳۲۰هکتار از اراضی این شهرستان مجهزبه  سیستم آبیاری تحت فشار وکم فشار شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر  ۲۵نفر از کشاورزان منطقه ۱۵۰ هکتار از اراضی خود را برای اجرای سیستم آبیاری نوین (تحت فشار و کم فشار) در سامانه ثبت نام کرده اند.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر با اشاره به اهمیت اجرای سیستمهای نوین آبیاری در شهرستان، تصریح کرد: شهرستان نیکشهر دارای ۹۴۰۰هکتار اراضی زراعی و باغی است و به دلیل کمبود منابع آبی وخشکسالی، سطوح کوچک اراضی و خرده مالک بودن اراضی کشاورزان از عمده مشکل این شهرستان در اجرای سیستمهای نوین آبیاری است.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۵۹


ارسال