سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
با اجرای مرحله دوم طرح نذر آب؛
1900 تانکر آبرسان در روستاهای سیستان و بلوچستان توزیع می شود
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: با اجرای مرحله دوم طرح نذر آب در استان بیش از هزار و 900 تانکر آبرسان در روستاهای فاقد آب توزیع می شود.
رسول راشکی در تشریح خبر فوق در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با اجرای موفق طرح نذر آب در مرحله اول استانی که با هدف نگه داشت و ذخیره کردن آب مصرفی بهداشتی و مواجهه با بحران خشکسالی اجرا شد، قرار است مرحله دوم نیز از 10 مرداد تا 20 شهریور در این منطقه عملی شود به گونه ای که این طرح، یازده شهرستان را با همان محوریت طرح اول یعنی کاروان های سلامت، اجرای تانکرهای آب در روستاهای فاقد آب که به صورت سقایی آبرسانی می شوند و... در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه در این مرحله بیش از هزار و 900 تانکر آبرسان در روستاهای مختلف استان توزیع خواهد شد، ادامه داد: این اقدام با هماهنگی آب و فاضلاب روستایی انجام می شود.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، در این طرح یازده استان کشور در قالب ( پزشکان متخصص، پیراپزشک، دندانپزشک و پزشک عمومی و... ) همکاری کرده و در مناطق آسیب دیده مستقر می شوند تا به درمان افراد نیازمند بپردازند.

وی با بیان اینکه به دنبال رفع محرومیت زدایی در استان هستیم، تصریح کرد: در اجرای این طرح همه مسئولان پای کار هستند تا این طرح به نحو احسنت در استان اجرایی شود.

راشکی از جمله ویژگی های این طرح را بهره گیری از منابع و خدمات داوطلبانه، بهره گیری و حضور حداقل یک سازمان مردم نهاد و یا موسسه خیریه توانمند استانی در منطقه – حضور یک سازمان مردم نهاد و یا موسسه خیریه استانهای معین در هرمنطقه- امکان اجرای پروژه های داوطلبی عنوان کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۶۸


ارسال