سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان:
مقابله با هنجار شکنان از وظایف مهم نیروی انتظامی است/مردم در کنار خادمان خود ایستاده اند
 
امامان جمعه سیستان و بلوچستان با حمایت از نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنان، تاکید کردند که مردم از خادمان خود حمایت کرده و برای تامین امنیت اجتماعی و رعایت قوانین اسلامی در کنار آنان ایستاده اند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک در گفتگو با عصرهامون، با اشاره به سخنان فرمانده ناجا در جمع ائمه جمعه سراسر کشور، بیان کرد: برخورد با هنجار شکنان و قانون شکنان از وظایف نیروی انتظامی است.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان گفت: هیچ شخص و یا جریانی نمی تواند مقابل اقدامات قانونی ناجا باشد و اگر ایستاد باید با آن شخص و جریان برخورد شود.

وی تصریح کرد: معمولا افرادی علیه پلیس کشورمان جوسازی می کنند که یا خود مرتکب تخلفی شده و یا یکی از آشنایان و نزدیکانشان مرتکب تخلفی شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک ادامه داد: برنامه تخریب نیروی انتظامی در فضای مجازی از خارج از کشور برنامه ریزی و عده ای در داخل کشور که مزدور دشمنان انقلاب و نظام اسلامی هستند، به آن دامن می زنند.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان اضافه کرد: مبارزه با افرادی که امنیت اجتماعی را به خطر می اندازند از وظایف پلیس است و باید با این افراد برخورد شود.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک خاطرنشان کرد: ائمه جمعه و جماعات، ارگان های مختلف فرهنگی، نخبگان و اقشار مختلف جامعه موظفند که در بحث مشکلات اجتماعی و هنجار شکنی هایی که در حال ترویج است در جامع فرهنگ سازی کنند.
 
مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی دغدغه بسیاری از خانواده های ایرانی است
 حجت الاسلام حسن خدری در گفت و گو با عصرهامون، گفت: پلیس در جامعه وظیفه سنگینی بر عهده دارد که یکی از آنها مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی است.

امام جمعه شهرستان زهک افزود: امنیت نه تنها در مرزها بلکه در بستر جامعه نیز مهم است که با درایت پلیس،  ایران را به یکی از امن ترین کشورهای جهان تبدیل ساخته است.

وی ادامه داد: رفتار مهربانانه پلیس و تذکر به کسانی که قوانین اسلامی کشور را رعایت نمی کنند باعث شده است تا افراد بسیاری به رعایت این قوانین روی بیاورند.

امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد: امروزه هنجارشکنی های اجتماعی به یکی از معضلات و ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده است که توسط افراد خاصی در خارج از کشور پیگیری می شود.

حجت الاسلام خدری افزود: با این حال کشورهای غربی در صدد موجی جدید از ناهنجاری های اجتماعی در کشور هستند که با قوانین کشور مغایرت دارد این امر باعث شده است تا برخی از افراد که گول فضای مجازی را می خورند در مسیر غرب حرکت کنند.

وی بیان داشت: کشور جمهوری اسلامی ایران را می توان تنها کشوری دانست که قوانین دین مبین اسلام را به درستی اجرا می کند که همین مسئله کشور را از سایر کشورهای اسلامی متمایز کرده است.

امام جمعه شهزستان زهک خاطر نشان کرد: با این حال پلیس باید به مبارزه خود در برابر ناهنجاری های اجتماعی ادامه دهد چرا که رها کردن این مسئله خواسته غرب است .

وی تصریح کرد: رعایت قوانین اسلامی در کشور باعث کاهش بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه خواهد شد چرا که این مسئله دغدغه بسیاری از خانواده های ایرانی شده است.
 
یکی از وظایف پلیس مقابله با هنجار شکنی و قانون شکنی است
امام جمعه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، گفت: یکی از وظایف نیروی انتظامی مقابله با قانون شکنی و هنجار شکنی است ائمه جمعه هم در راستای هنجارشکنی حتما حامی و پشتیبان نیروی انتظامی هستند.

وی افزود: یکی از گلایه های سردار اشتری در رابطه با افراد قانون شکن حضور کم رنگ برخی نهادها و عدم دخالت مفید و موثر آن هاست مقابله با هنجار شکنی تنها وظیفه پلیس نیست در برخورد با هنجار شکنان و قانون شکنان روحانیت، تمامی ارگان ها و ادارات و ورزشکاران و مسئولین نهادهای آموزشی، دانشگاه ها اگر جدیت به خرج بدهند درصد زیادی از قانون شکنی ها محدود می شود.

وی بیان کرد: وظیفه پلیس ایجاد امنیت می باشد و یکی از مقوله های امنیت، امنیت اجتماعی است جامعه باید امنیت فرهنگی داشته باشد برخی هنجارشکنی ها باعث ناامنی فرهنگی می شود پلیس هم مطابق با وظایف خود با این هنجار شکنان مقابله کند.

سید شجاع الدین ابطحی با اشاره به حمایت از پلیس در مقابله با هنجار شکنان گفت: ائمه جمعه باید در خطبه های خود مردم را از جنگ نرم دشمنان آگاه کنند و حامی نیروی انتظامی باشند و از زحمات بی دریغ  نیروی انتظامی در راستای هنجارشکنی تقدیر و تشکر کنند.

وی اذعان داشت: نیروی انتظامی طرح هایی را برای هدایت و آگاهی مردم را انجام می دهد نباید همان اول توقع داشت صددرصد جواب بدهد اگر همه مردم با هم بشوند و در برابر هنجارشکنان واکنش نشان بدهند بسیاری از مسائل حل می شود امربه معروف و نهی از منکر برای جلوگیری از همین مشکلات است.

وی در پایان تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که در مورد فرهنگ دچار ول انگاری شدیم  سیاست های چند گانه دمار از روزگار مردم در آورده است برخی مسئولین برای محبوب شدن حرف هایی از آزادی می زنند که برخی برداشت اشتباهاتی دارند برای مملکت و فرهنگ مملکت آسیب زاست.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۶۳
مرجع : عصرهامون


ارسال