دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ,9 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون امور اسناد هویتی اداره کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به پایین بودن سن ازدواج در این استان، گفت: سیستان و بلوچستان رتبه نخست در کمترین آمار طلاق در کشور را به خود اختصاص داده است.
مهدی شادمهری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: نرخ ازدواج در سیستان و بلوچستان 7/9 درصد و میانگین کشوری این نرخ 6/9 درصد است.

وی با اشاره به رتبه پایین سیستان و بلوچستان در سن ازدواج افزود: میانگین استانی سن ازدواج برای مردان 25/8 سال و برای زنان 21/1 سال است؛ در حالی که این عدد در مقیاس کشور برای مردان 29/5 سال و برای زنان 24/6 سال به ثبت رسیده است.

وی همچنین نرخ طلاق در سیستان و بلوچستان را 0/7 درصد و میانگین کشوری این نرخ را 2/2 اعلام کرد و گفت: این استان، کمترین آمار طلاق را در کشور داراست.

وی تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان به ازای هر 10 ازدواج تنها یک طلاق به ثبت می رسد، در حالی که میانگین کشوری به ازای هر 3 ازدواج یک طلاق رخ می دهد

شادمهری در پایان خاطرنشان کرد: علیرغم اقدامات فرهنگی گسترده و کاهش چشم گیر تعداد ازدواج و طلاق های شرعی اما هنوز تعداد اندکی از این وقایع ثبت نمی شوند که این مساله باعث شده تا رقم کاملا دقیقی از درصد ثبت ازدواج و طلاق در استان مشخص نباشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۶۴۰


ارسال