پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان خبر داد
86 درصد جمعیت بالای 15 سال سیستان و بلوچستان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند
 
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان از اعطای کارت هوشمند ملی به 86 درصد از جمعیت بالای 15 سال استان از آغاز این طرح تاکنون خبر داد.
رضا راحت دهمرده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای طرح کارت هوشمند ملی در سال 1391 تا پایان تیرماه سال جاری، از جمعیت یک میلیون و 852هزار و 365 نفری بالای 15 سال در استان، یک میلیون و 594 هزار و 679 درخواست جهت دریافت کارت هوشمند ملی از مراجعین اخذ شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود 86 درصد از جمعیت استان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند، اظهار کرد: 42 هزار و 729 فقره از این درخواست ها از ابتدای سال جاری تاکنون از مراجعین اخذ شده که 25 هزار و 939 نفر کارت خود را تحویل و 16هزار و 790 نفر در نوبت تحویل کارت هستند.

دهمرده با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور در جهت رفع مشکل ارائه کارت هوشمند ملی به بانک ها و سایر دستگاه های اجرایی ترتیبی اتخاذ کرده تا از این پس شماره سریال مورد نیاز دستگاه ها و بانک ها بر روی رسید کارت هوشمند چاپ می شود و مردم با ارائه رسید و سریال روی آن امکان دریافت خدمات را دارند خاطرنشان کرد: افرادی که تاکنون کارت ملی آنان صادر نشده است می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به دریافت رسید دارای سریال اقدام نمایند .

وی در خصوص ظرفیت نوبت گیری کارت هوشمند ملی تصریح اظهار کرد: در حال حاضر 68 ایستگاه با ظرفیت روزانه بیش از 3هزار و 200 نفر قادر به ثبت نام کارت هوشمند ملی در سطح استان هستند؛ علاوه بر آن جهت تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند ملی ایستگاه های سیار در چند شهرستان استان راه اندازی شده است تا با هماهنگی و با حضور در محل روستاهای شاخص نسبت به اخذ درخواست از مردم اقدام کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان تاکید کرد: با توجه به اینکه خدمات دستگاه های اجرایی در سال جاری با ارائه کارت هوشمند ملی صورت خواهد گرفت و از طرفی اعتبار کارت‌های شناسایی قبلی به اتمام رسیده است، لذا از هم استانی هایی که تاکنون برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند درخواست می‌شود هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۷۲


ارسال