چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲
امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر:
عید غدیر افضل ترین عیدها و روز امامت و ولایت/کار جهادی کار برخاسته از ایمان است
 
امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر گفت: عید غدیر یکی از افضل ترین، اشرف اعیاد و روز امامت و ولایت، روز بسیار بزرگ و فرخنده ای است که باید برجسته کنیم و کار جهادی بسیجیان کار برخاسته از ایمان است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره، امام جمعه اهل تشیع در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: ای مردم تعلقاتتان را به دنیا کم کنید عید قربان رفت برخی افراد در عید قربان خود را به خدا نزدیک کردند ان هایی که توانستند قربانی کردند. آن هایی هم که نتوانستند، با دیگران شریک شدند و دست خالی از از این عید خارج نشدند فرصت های دنیا همین طور در حال گذر هستند عید غدیر خم در راه است باید این فرصت را غنیمت بشماریم.
وی ضمن تبریک پیشاپیش ولادت امام هادی (ع) افزود: روز شنبه 26مردادمصادف با 15دی الحجه، ولادت امام هادی(ع) و همچنین سالروز بازگشت پیروزمندانه آزادگان عزیز می باشد عزیزانی که اسوه صبر و تقوا شدند و در اسارت گاه های حذب بعث، پلیدترین، سنگدل ترین و بی رحم ترین انسان ها سختی های زیادی را متحمل شدند.
وی با اشاره به مغتنم دانستن کتاب خاطرات آزادگان خصوصا برای نسل جوان اذعان کرد: نسل جوان عزت، اقتدار و عظمت نظام اسلامی را می بینند به زانو درآمدن انگلیس و آمریکا در برابر عظمت انقلاب را مشاهده کردند اما شاید درک عمیقی از این عظمت که از کجا آمده است نداشته باشند پس باید خاطرات شهدا، آزادگان، صبر و بردباری عظیم آنان این گنجینه ایزدی مهم مورد مطالعه نسل جوان قرار گیرند.
وی با اشاره به سه شنبه 18دی الحجه مصادف با عید سعید غدیر خم بیان کرد: عید غدیر یکی از افضل ترین، اشرف اعیاد و روز امامت و ولایت، روز بسیار بزرگ و فرخنده ای است که باید برجسته کنیم.شیعیان باید کاری کنند که واقعه عید غدیر به دنیا معرفی شود.
وی در ادامه تصریح کرد: شیخ ابراهیم زکزاکی یکی از اشخاصی است که با شیعه شدن خود و گسترش مذهب شیعه توانست افراد زیادی را به اسلام معرفی کند و از جاذبه های اهل بیت استفاده کند. واقعه غدیر هم یکی از وقایعی است که باید برای این واقعه هر چه در توان داریم خرج کنیم.
ابطحی با اشاره به شرف یاب شدن جهادگران بسیجی به محضر مقام معظم رهبری اظهار کرد: یک جوان بسیجی از تفریحات خود می گذرد و ضمن یاد گرفتن مهارت به مردم کمک می کند و به دنبال محرومیت زدایی کشور ایران اسلامی خود است و محبت مردم در دلش بیش تر می شود و دلش بیشتر برای قشر محروم می سوزد. مسئولین کشوری باید از افراد صادق و سالم و دلسوز کشور انتخاب شوند تا به مردم و ملت خدمت صادقانه داشته باشند.
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر گفت: به فرموده مقام معظم رهبری کار جهادی کار برخاسته از ایمان است نقطه پایانی هم ندارد هر چه انسان کار جهادی کند توفیقات بیشتری از جانب خدا دریافت می کند.
وی با اشاره به آزادی دیروز نفتکش ایران توسط انگلیس افزود: با این کار بریتانیای کویر تحقیر شد اگر عناصر مومن جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس کشتی انگلیس را توقیف نمی کردند با زبان دیپلماسی آزادی کشتی ایران خیلی طول می کشید دشمن فهمید کشور ایران اهل عقب نشینی و کرنش در برابر آنان نیست و سلطان بلامناظره دریاها و اقیانوس ها نیستند. مردم کاملا تفاوت کار انقلابی و دیپلماسی را از هم تشخیص می دهند.
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در پایان خطبه ها بیان کرد: دشمنان باید خشونت و سختی کشور ایران را بر خود احساس کنند و به اقتدار کشور ایران پی ببرند اگر با دشمن با نرمی رفتار کنیم ضربه خود را می زند مقام معظم رهبری در حادثه منا برای تحویل شهدا منا با یک هشدار و نهیب جدی خواستار جنازه های شهدا شدند که محتوای این کار انقلابی است.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۵۶


ارسال