دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
مشارکت 5هزار دانش آموز در طرح هجرت سه/ 243 مدرسه مرمت و زیباسازی می شود
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: در طرح هجرت 3 بالغ بر پنج هزار نفر دانش آموز دختر و پسر بیش از 243 مدرسه را رنگ آمیزی، بهینه سازی، مرمت و زیباسازی می کنند.
علی اکبر جعفری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون استفاده تک تخصصی از گروه های جهادی بسیجی را یکی از ظرفیت های بسیج سازندگی دانست و افزود: طرح هجرت 3  دانش آموزی بهترین فرصت برای ساماندهی  فعالیت های جسمی نوجوانان است که اجرای آن منجر به مسئولیت پذیری افراد و همچنین آمادگی در برقراری ارتباطات اجتماعی و فراگرفتن  مهارت های  نوین زندگی می شود.

وی بیان کرد: در این راستا از ظرفیت بسیج دانش آموزی در اوقات طرح فراغت و عید نوروز استفاده کرده و علاوه بر اینکه دانش آموزانی که تمایل و تخصص دارند برای انجام کارهای عمرانی و رفع محرومیت زدایی به روستاها اعزام می شوند بخش اعظم آنها در مدارس تحت عنوان طرح هجرت 3 با همکاری آموزش و پرورش بکار گیری می شوند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان ادامه داد: امسال در طرح هجرت 3 بالغ بر پنج هزار نفر دانش آموز دختر و پسر بیش از 243 مدرسه را رنگ آمیزی، بهینه سازی، مرمت و زیباسازی می کنند.که در کنار آن از مسائل فرهنگی، اعتقادی و مذهبی غافل نیستیم و از ظرفیت علما و روحانیون اهل تشیع و تسنن نیز بکارگیری می شود.

وی تصریح کرد: در روند اجرای این طرح بخشی از مصالح برای انجام کار را بسیج سازندگی و بخش دیگر مانند رنگ و ... را آموزش و پرورش تهیه می کند به گونه ای که دانش آموزان حاضر در طرح ابتدا آموزش های اولیه را فر می گیرند.

جعفری یکی از اهداف طرح هجرت 3 را آشنایی با مشاغل و مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: غنی سازی اوقات فراغت و در مرحله بعد کمک به آموزش و پرورش و مدرسه یکی دیگر از اهداف این طرح است که منجر می شود دانش آموزان در حفظ و نگهداری از مدرسه و وسایل آن بیشتر تلاش و این فرهنگسازی ترویج پیدا کند.

به گزارش عصرهامون طرح هجرت 3 براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ترغیب دانش آموزان به کار و تلاش و به منظور پرکردن اوقات فراغت در فصل تابستان طراحی شد که از سال 70 تاکنون در کشورمان به همت بسیج سازندگی، دانش آموزی و آموزش و پرورش در حال اجرا است.

مشارکت در ساخت و ساز و بهسازی مدارس و فراهم سازی زمینه های مناسب برای فعالیت جوانان در صحنه سازندگی کشور، ایجاد فضای مناسب برای تشکیل و یادگیری فعالیت های گروهی، بهره برداری از توان متخصصان بسیجی در امور تخصصی و سازندگی، کاهش هزینه های دولت با استفاده از طرح بسیج سازندگی از دیگر هدف های طرح هجرت 3 است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۶۸


ارسال