جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور خبر داد
جابجایی بیش از 86 هزار نفر مسافر توسط ناوگان ریلی سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور از جابجایی بیش از از 86 هزار نفر مسافر توسط ناوگان ریلی سیستان و بلوچستان در 5 ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.
مجید ارجونی در گفت وگو با عصرهامون، از رشد یک درصدی آمار جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان خبر داد و گفت: از ابتدای فروردین  تا پایان مردادماه سال جاری، 86 هزار و 532 نفر مسافر توسط ناوگان ریلی در استان جابجا شده اند؛ در حالیکه آمار ثبت شده در این خصوص در مدت زمان مشابه سال گذشته، 85 هزار و 438 نفر مسافر بوده است.

وی در ادامه شمار واگن خودرو جابجا شده در 5 ماهه سال جاری را 330 واگن اعلام کرد و افزود: 2هزار و 425 دستگاه خودرو در این بازه زمانی 5 ماهه توسط ناوگان ریلی استان جابجا شده اند که با توجه به این ارقام می شود ادعا کرد، آمار تعداد واگن و تعداد خودرو جابجا شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز با رشد یک درصدی همراه بوده است.

وی با اشاره به تداوم روند تکمیل سالن انتظار ایستگاه زاهدان اظهار کرد: این پروژه مهم، در 2 فاز تعریف شده که فاز اول آن در سفر اخیر دکتر نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور و با حضور استاندار و دیگر مقامات استانی و شهرستانی افتتاح شد و فاز دوم آن در حال تکمیل و تجهیز برای راه اندازی است.

ارجونی در تشریح این مطلب ادامه داد: در طراحی این محیط تلاش شده تا با تعبیه کلیه مکان های خدماتی مورد نیاز شرایط را برای رفاه بیشتر مسافران فراهم کنیم؛ همچنین در فاز اول این سالن برای پاسداشت مقام شامخ شهدا و اشاره به وحدت شیعه و سنی در استان، اِلمانی از رزمندگان دفاع مقدس با لباس های محلی استان طراحی کردیم.

وی در پایان اظهار کرد: در برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته تلاش شده تا کلیه نیازهای ایستگاهی مسافران تا چند سال آینده در نظر گرفته شود؛ چرا که با تکمیل خط ریل چابهار و اتصال آن به شبکه ریلی در آینده ای نزدیک، تردد مسافر و نیاز به خدمات ایستگاهی در زاهدان افزایش می یابد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۷۴


ارسال