شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
بوی ماه مهر و فرصتی برای مهربانی؛
بیش از 50 هزار دانش آموز محروم در سیستان و بلوچستان، چشم انتظار کمک نیکوکاران
 
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به وجود بیش از 50 هزار دانش آموز و دانشجوی تحت پوشش این نهاد در سطح استان گفت: برای تأمین نیازهای تحصیلی این دانش آموزان محروم، نیازمند همرامی، کمک و مساعدت خیران و نیکوکاران هستیم.
ميرامامی در گفت وگو با عصرهامون، با اشاره به وجود بيش از 164هزار 39 خانواده آبرومند و نيازمند در سطح استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 16هزار و 765 فرزند يتيم و 2هزار و 744 فرزند محسنين زير 18 سال زیر چتر این نهاد حمایتی قرار دارند که با توجه به شرايط ويژه و فقر و محروميت استان نیاز به دستگیری و مساعدت دارند.

وی با بیان اینکه در بخش اكرام و ايتام 19هزار و 509 فرزند يتيم و محسنين زير 18 سال در سطح  استان تحت حمايت امداد قرار دارند که این رقم بالاترين آمار فرزندان ايتام و محسنين در سطح كشور است، افزود: متأسفانه علیرغم ارائه خدمات گسترده از جانب نظام مقدس جمهوری اسلامی و کمیته امداد حضرت امام (ره) و كمک و مساعدت حاميان معزز، همچنان شمار فرزند یتیم و محسنين فاقد حامی در سطح استان رقمی بالاست.

وی از تمرکز بر حمایت از ایتام، محرومان و توسعه شبکه های نیکوکاری به عنوان یکی از برنامه های اصلی و اولویت های کمیته امداد در سطح استان یاد کرد و ادامه داد: سرانه كمک به هر يتيم با ميانگين  650هزار  ريال است كه در مقايسه با سرانه ايتام استان های برخوردار بسيار پايين تر است که با توجه به این مساله نیاز به همراهی و حضور خیران در این خصوص همواره نیاز می شود؛ در همین راستا طرح اکرام ایتام از جمله طرح های مردمی این نهاد است که نیکوکاران می توانند با پرداخت حداقل 500 هزار ریال به صورت ماهیانه حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم را برعهده گیرند.

میرامامی تصریح کرد: علاوه بر این، بيش از 50 هزار و 852 دانش آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان وجود دارند که در آستانه سال تحصيلی جديد نيازمند تهيه و تأمين لوازم التحرير، كيف، كفش، پوشاک و ... اند.

وی با تاکید بر نقش مهم مشارکتی و حضور خیران و نيكوكاران برای تامین این نیازهای دانش آموزان ساکن در مناطق محروم کشور اظهار کرد: از كليه خيرين، نيكوكاران، حاميان، موسسات خيريه، مسئولين دستگاه های و ارگان های دولتی و آحاد مردم شريف و نيک انديش كه امكان كمک و مساعدت برایشان وجود دارد تقاضا داريم تا با مشارک در این امر خیر، علاوه بر بهره بردن از ثواب اخروی، شادی و لبخند را بر لبان این کودکان بنشانند و کمک کنند تا اين عزيزان نیز بتوانند بدون دغدغه و نگرانی به درس و تحصيل شان ادامه دهند .

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد سیستان و بلوچستان در ادامه با تاکید بر اینکه درآمد حاصل از کمک هایی كه از محل صناديق صدقات جمع آوری و براساس فتواهای شرعی و قوانين و دستورالعمل های اجرای امداد در شهرستان های محل جمع آوری هزينه می شوند تصریح کرد: کلیه صدقات و انفاق های جمع آوری شده در بخش های احداث مسكن، تأمين جهيزيه، كمك به تحصيل دانش آموزان، اشتغال، كمک  به بهداشت و درمان، كمک های موردی و بخشی به نيازمندان و خانواده های محروم كمک و مساعدت می شود.

وی در پایان ضمن تشكر و قدردانی از عنايات و مساعدت های مشتركين خانگی كه در توسعه مشترک يابی، دفاتر كميته امداد در سطح استان و امدادگران صناديق صدقات را ياری می کنند گفت: اين نهاد  آمادگی دارد با ثبت نام و پذيرش نسبت به  گسترش انفاقات، صدقات و خدمات رسانی بيشتر و مطلوب تر به نيازمندان زمينه مناسب را فراهم آورد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۶۷


ارسال