پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
در 5 ماه نخست سال جاری صورت گرفت؛
سهم 74 درصدی بازارچه های مرزی در صادرات سیستان و بلوچستان/ ارزش کالاهای صادر شده با 58 درصد رشد همراه بود
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با اشاره به سهم 74 درصدی بازارچه های مرزی در صادرات استان گفت: ارزش کالاهای صادراتی سیستان و بلوچستان در 5 ماهه نخست سال جاری با 58 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.
نادر میرشکار در گفت وگو با عصرهامون، مجموع رقم تناژ صادرات استان از گمرگات و بازارچه های مرزی در 5 ماهه نخست سال جاری 599 هزار و 881 تن اعلام کرد و گفت: این رقم بیانگر کاهش 12 درصدی محموله های صادراتی از لحاظ وزنی نسبت به 5 ماه ابتدایی سال 97 است.

وی افزود: همچنین ارزش دلاری محموله های صادر شده از مبادی مرزی سیستان و بلوچستان در این بازه زمانی 397 میلیون و 813 هزار و 209 دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 58 درصد
رشد ارزش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: 296 میلیون و 161 هزار و 342 دلار، یعنی 74 درصد از این رقم مبادلات تجاری (صادرات) از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان و 101 میلیون و 651 هزار و 867 دلار، یعنی 26 درصد از آن به واسطه گمرکات استان محقق شده است.

میرشکار عمده کالاهای صادراتی استان در این مدت زمان را اقلامی از جمله مصالح ساختمانی (سیمان)، گاز، خرما، هندوانه ، گوجه فرنگی ، صیفی جات. عنوان و اظهار کرد: کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکیه، کویت ، امارات و ... مقصد بیشترین حجم از این کالاهای صادراتی بوده است.

این مقام مسئول در پایان ابراز امیدواری کرد تا در صورت تداوم این روند تا پایان سال، شاهد تحولات مثبت و خوبی در حوزه تجارت استان باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۸۱


ارسال