پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان:
وجود5500 دانش آموز استثنایی در استان/با کمبود مربی توانبخشی مواجه هستیم
 
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان از کمبود نیروی توانبخش در مدارس استثنایی استان خبر داد و گفت: هم اکنون پنج هزار و 500 دانش آموزان استثنایی در استان مشغول به تحصیل هستند.
مریم حجتی نسب در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: پنج هزار و 500 دانش آموزان استثنایی در سیستان وبلوچستان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد قریب به سه هزار نفر در مدارس استثنایی و تعدادی از دانش آموزان گروه های آسیب دیده شنوایی، بینایی، جسمی و حرکتی و اوتیسم های باهوش عادی در مدارس عادی تحصیل می کنند.

وی بیان کرد: در راستای آموزش و یادگیری دانش آموزان استثنایی 57 مدرسه و مرکز اختلالات یادگیری در استان وجود دارد که از این میزان هفت مرکز اختلال یادگیری و 50 مدرسه به ضمیمه پنج کلاس می باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ادامه داد: 617 نیرو در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد نیروهای توانبخش اندک بوده و به تعداد انگشتان دست هم نمی رسند.

وی با بیان اینکه در مجموعه آموزش و پرورش استثنایی گروه‌های مختلف آسیب دیده ذهنی، بینایی، شنوایی و اختلالات رفتاری و هیجانی و... تحت پوشش هستند، خاطر نشان کرد: در بحث تلفیق و فراگیری دانش آموزان سه گروه آسیب دیده بینایی، شنوایی و جسمی حرکتی از مشکلات کمتری نسبت به دیگر دانش آموزان استثنایی برخوردارند.

گفتنی است هم اکنون بیشترین جمعیت دانش آموزان استثنایی براساس جمعیت دانش آموزان در شهر زاهدان هستند و بیشترین گروه از این افراد را هم دانش آموزان آسیب دیده ذهنی تشکیل می‌دهند.

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۰۱


ارسال