شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارشناس حقوقی گفت: باید به شکل قانونی برخورد قاطعی با دروغ پردازان جریان دختر آبی انجام شود.
اسما دهمرده در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به جریان دختر آبی که این روزها در رسانه ها و فضای مجازی درحال بازنشر است، افزود: در این جریان برخی از سلبریتی ها و نماینده مجلس شورای اسلامی و یک رسانه عملا جریان دروغ پردازی و وبزرگنمایی موضوع دختر آبی را انجام دادند که قوه قضائیه باید براساس عملکرد آنان برخورد قانونی لازم را داشته باشد.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی از سلبریتی ها در کشور سواد بهره گیری از فضای مجازی را ندارند و یا نمی توانند درست و غلط بودن یک مطلب را تشخیص دهند و براین اساس به پردازش آن موضوع در صفحه شخصی خود اقدام می کنند که در این راستا باید اقدام به برگزاری دوره های سواد فضای مجازی بر این افراد کرد.

وی تاکید کرد: رسانه ها نباید تا واقعیت یک موضوع را ندانستند مطلبی را منتشر کنند، در این جریان یک سایت وابسته به دولت اقدام به انتشار مطلبی کرد و پس از مدتی بدون عذر خواهی خبر منتشر شده را ویرایش کرد.

این حقوقدان گفت:  مردم همانند رسانه ها، به نمایندگان مجلس نیز اعتماد کرده اند، نماینده مجلس نباید در جریان دشمن و خارج نشینان رفته و سخن بگوید، نظارت بر رفتار نمایندگان برعهده کیست و چرا در سالهای اخیر اقدام مناسبی در این خصوص از آن مرجع دیده نمی شود؟

دهمرده خاطر نشان کرد: با انتصاب آیت الله رئیسی، مردم انتظار دارند برخورد قاطعی از  سوی قوه قضائیه در این گونه جریانات شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۱۴


ارسال