يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
جمعی از کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان گفتند: قوه قضاییه باید با سایت خبرآنلاین و همچنین سلبریتی ها و تمام کسانی که در جنجال آفرینی اخیر در فضای مجازی نقش داشتند، برخورد قاطعی داشته باشد.
به گزارش عصرهامون، داستان از شب عاشورا شروع شد، کسی نوشت «دختر آبی از دنیا رفت». همین نیم‌خط کافی بود تا موج رسانه‌ای عجیب و غریبی برای دختری که مدتی است به دلیل خودسوزی روی تخت بیمارستان است، به راه بیفتد. نامش سحر خدایاری بود، دختری ۳۰ ساله که ۱۱ شهریور ۹۸ روبروی یکی از واحدهای قضائی خودسوزی کرده بود.یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرده بود که چون برایش ۶ ماه حکم زندان بریده‌اند، دست به خودسوزی زده است.

علی ایحال خودسوزی و مرگ دختر آبی پوش در حالی نقل مجلس فضای مجازی شد که عده‌ای به دنبال فضاسازی و جریان‌سازی دلخواه به نفع خود هستند.

در همین راستا جمعی از کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان گفتند: قوه قضاییه باید با سایت خبرآنلاین و همچنین سلبریتی ها و تمام کسانی که در جنجال آفرینی اخیر در فضای مجازی نقش داشتند، برخورد قاطعی داشته باشد.
 
قوه قضائیه و دادستان به عنوان مدعی العموم ورود کنند
سلطانعلی میر در گفت و گو با خبرنگار شستون در خصوص دامن زدن به موضوع معمولی و ایجاد التهاب در جامعه جای پیگیری و پیگرد قانونی دارد، بیان کرد: مشاهده کردیم که پدر سحر خدایار گفت این موضوع چه ربطی به نمایندگان مجلس دارد.

وی افزود:  از رسانه های خارجی و ضد معاند گله ای وجود ندارد اما چرا افرادی مانند نمایندگان مجلس که دارای جایگاه حقوقی و سیاسی در جامعه هستند، با موضوعات پیش پا افتاده به التهابات دامن زده و آتش بیار معرکه می شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی از نمایندگان آب در آسیاب دشمن می ریزند، خاطر نشن کرد: کاری که نمایندگان مجلس در این موضوع انجام دادند بدتر از کار رسانه های ضد انقلاب و خارجی بود، جرم دو نماینده مجلس در این موضوع بیشتر است.

میر اضافه کرد:  نماینده مجلس که در این نظام ارتزاق می کند، باید مدافع منافع ملی و حقوق مردم باشد، اگر در این مورد با نمایندگانی که در جامعه ایجاد التهاب کردند، برخورد نشود موارد دیگر به وجود خواهد آمد.

وی تصریح کرد: علی مطهری در موارد دیگر همچون قتل میترا استاد اتهاماتی را وارد کرد اما با وی برخورد نشد و این بار اول مطهری نیست که در جامعه التهاب آفرينی می کند و نباید به صرف اینکه فرزند شهید مطهری هست هر گونه که دلش می خواهد عمل کند و هر حرفی را بر زبان بیاورد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:  قوه قضائیه و دادستان به عنوان مدعی العموم باید وارد این موضوع شوند و با نمایندگانی که باعث التهاب آفرينس در جامعه شدند، برخورد کند.

میر خاطر نشان کرد: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و مجلس نیز نباید سکوت کند و بیانیه صادر کند چرا که سکوت به معنای موافقت همراهی با رویکرد علی مطهری است.
 
 نقشه هیاهوی اخیر در اتاق فکر دشمن طراحی شد
 رضا خادمی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: از چند روز قبل که خبری کذب توسط یکی از کانال ها و سایت هاب وابسته به اصلاح طلبان منتشر شد، در فضای مجازی انواع هجمه ها علیه نظام اسلامی آغاز شد.
 
این کارشناس سیاسی ادامه داد: در حالی خبرآنلاین مدعی شده بود که سحر خدایاری پس از حکم ۶ ماه زندان به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه، خودکشی کرده است که چنین حکمی برای این دختر صادر نشده بود.
 
وی اضافه کرد: با اعتراض کاربران فضای مجازی، خبرآنلاین بدون هیچگونه توضیحی، در اقدامی غیر حرفه ای و غیراخلاقی خبر را ویرایش و متن را به شیوه ای دیگر تغییر داده است.
 
این کارشناس سیاسی تصریح کرد: از طرفی دیگر برخی از چهره های سیاسی، سلبریتی ها و ورزشکاران بدون تحقیق خبر دروغ دختر آبی را منتشر کردند.
 
خادمی گفت: خبرآنلاین یک سال قبل با انتشار خبری در خصوص مردان عراقی که آن هم مشخص شد خبری کذب و غیر واقعی است، جنجال آفرینی کرده است.
 
خادمی افزود: مشخص است که نقشه این جنجال‌آفرینی و هیاهو در اتاق فکر دشمن طراحی و برای اجرا به داخل کشور ارسال می شود که متاسفانه بازیگران داخلی آن چهره های معروفی هستند‌.
 
وی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه باید با سایت خبرآنلاین و همچنین سلبریتی ها و تمام کسانی که در جنجال آفرینی اخیر در فضای مجازی نقش داشته، برخورد کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۲۳


ارسال