شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳
در راستای کنترل و مراقبت از بیماری‌های طیور:
آمار جوجه ریزی در سیستان و بلوچستان 14 درصد رشد داشت
 
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از رشد 14 درصدی جوجه ریزی در واحدهای طیور گوشتی استان خبر داد.
محمدکریم پورمند در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، به ارائه مهمترین اقدامات انجام شده این اداره کل در راستای کنترل و مراقبت از بیماری‌های طیور در 6 ماهه نخست سال اشاره کرد و افزود: میزان جوجه‌ریزی در واحدهای طیور گوشتی استان در این مدت بیش از هفت میلیون و 800 هزار قطعه بوده که به نسبت دوره مشابه در سال گذشته رشد بیش از 14 درصدی را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در راستای دستیابی به اهداف سازمان در حیطه بیماری های طیور اقداماتی انجام شده است که پایش فعال پنج درصد واحدهای اپیدمیولوژیک، گشت مشترک کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست، پایش تصادفی سرمی واحدهای تخم‌گذار تجاری، نمونه برداری و انجام آزمایشات جهت بررسی و پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، نظارت بر مراکز پرورش طیور صنعتی قبل از جوجه ریزی از جمله آن ها می باشد.

به گفته رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان برگزاری جلسات ماهیانه و مکاتبات با فرماندهی نیروی انتظامی استان جهت جلوگیری از ورود غیرمجاز مرغ زنده و توقیف خودروهای متخلف از دیگر اقدامات مهم در این مدت بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۶۶


ارسال