شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
در گفت و گو با نمایندگان مجلس سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
اقتدار نیروهای مسلح را مدیون خون شهدا هستیم/توان نظامی ایران در جهان غیرقابل انکار است
 
نمایندگان مجلس سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه توان بازدارندگی و‌قدرت نظامی ما باعث هراس دشمنان شده است، دفاع مقدس را سرمایه ارزشمند نظام جمهوری اسلامی در عرصه اتحاد ملی و فرهنگ ایثار و شهادت دانستند.
عبدالغفور ایران نژاد در گفت و گو با خبرنگار  عصرهامون، با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از کشور و اسلام است، بیان کرد: ما در این جنگ با تکیه بر ایمان و اخلاص و تبعیت از امام و رهبری در مقابل تمام جهان ایستادیم و نقشه استکبار را نقش بر آب کردیم.

وی ادامه داد: هفته بزرگداشت دفاع مقدس یادآور هشت سال رشادت ملتی است که جان خود را سپر حفظ وطن واسلام کردند و فرصتی مغتنم برای یادآوری و قدردانی از جانفشانی و ایثارگری جوانانی است که با نثار خون خود موجب عزت و عظمت نظام اسلامی و ایران سرفراز را فراهم کردند واین حماسه عظیم تا همیشه تاریخ بر تارک ایران اسلامی خواهد درخشید.

نماینده مردم چابهار افزود: دفاع مقدس موجب بروز تحولات بزرگی در حوزه قدرت ایران شد و امروز انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا توازن قدرت استکبار جهانی را برهم زده است.

وی گفت: در این برهه حساس از انقلاب اسلامی که سردمداران استکبار و استبداد تمام توان وتلاش خویش را به طریق های مختلف برای انحراف و بازداشتن از آرمانهای نظام و جلوگیری از نفوذ و مهار قدرت ایران انجام میدهند، لازم است همه قوا و نهادهای انقلابی و نظامی با همدلی و اتحاد و تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب مانند دوران دفاع مقدس با ایثار و تلاش، اهداف انقلاب را محقق کنند و تاروپود وابستگی به این قدرتها را از بین ببرند.

ایرانژاد ادامه داد: در دوران 8 سال دفاع مقدس، ملت ایران توانست نمونه عملی از الگوی مقاومت ارائه دهد و پس از جنگ تحمیلی نیز بر پایه همین الگو توانسته است با دشمنی‏ های خارجی مقابله کند و امروز هم اتکاء بر این راهبرد مقاومت هوشمندانه بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه توان دفاعی نیروهای مسلح ایران در مقابل فشار حداکثری دشمن در شرایط کنونی بسیار بالاست تصریح کرد: نیروهای امنیتی ایران اسلامی سلحشورانه و مقتدرانه هوشیار بوده و به تجاوزهای دشمنان پاسخ قاطعانه و محکم خواهند داد.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اينكه يكي از دلايل پيروزي مردم ايران در مراحل مختلف و در سال‌هاي گذشته، وحدت و يكپارچگي و اتكاء به ولايت بوده است خاطرنشان کرد: دشمن تمام راه‌هاي ممكن براي ضربه زدن به انقلاب اسلامی را امتحان كرده و شكست خورده است چراکه مردم ایران همیشه در کنار هم بودند.

دفاع مقدس شناسنامه و هویت ایران است
علی کرد در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اگر تاریخ شروع جنگ تحمیلی را مورد مطالعه قرار دهیم که انقلاب شکوهمند اسلامی در زمانی به پیروزی رسید که دشمن با ورود به کشور و شهید کردن فرزندان این مرز و بوم خساراتی را به میهن وارد کرده بود.

  وی افزود: همه کارها با دعا و تدبیر حضرت امام (ره) و  با توکل بر خداوند و امداد های غیبی و سامان یافتن نیروهای داخلی، ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج مردمی به پا خواستند با تجهیزات اندک مقابل دشمن بعثی و حامیان آنها ایستادگی کردند که درس عبرتی برای دشمن شد.

نماینده مردم شهرستان های خاش و میرجاوه با بیان اینکه می توان هویت و شناسنامه ایران را جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نامید،  ادامه داد:  دفاع مقدس است که امروز به عنوان الگو و نماد جهانی ملت ایران را معرفی می کند.

 کرد با اشاره به اینکه با تجهیزات و امکانان اندک و با ایمان نیروها توانسته ایم ایستادگی کنیم و دشمن را به زانو در آوریم بدون اینکه حتی یک وجب از خاک جمهوری اسلامی ایران را از دست دهیم، اضافه کرد: بنا به  تجربیاتی که از جبهه و جنگ و سوابقی که از جنگ ها داشتیم  قوا سه گانه، نیروهای مسلح و ستاد مشترک در این فکر افتادند که همگام و همزمان با سراسر دنیا در مسیر پیشرفت علمی و فناوری حرکت کنند.

 وی اذعان کرد: نخبگان، فرهیختگان و دانشگاهیان در بخش ها و شاخص های مختلف توانستند پیشرفت و بالندگی داشته باشند که به حق در تجهیزات نظامی و وسایل لجستگی پیشرفت بسیار خوبی را کسب کرده ایم  به طوریکه اکنون عینا مشاهده می کنیم وقتی کوچک ترین تحرک در مرزهای کشور و چه آن سوی مرزها و در کشورهای زور گو و توطئه گر اتفاق می افتد نیروی های پر صلابت و پر تلاش و با ایمان رزمایش های  بسیار  را با اقتدار برگزار می کنند.

 اقتدار نیروهای مسلح کشور را مدیون خون شهدای جنگ تحملی هستیم
نماینده مردم شهرستان های خاش و میرجاوه با بیان اینکه در تولید، برنامه ریزی و سازماندهی آماد گی بیشتر دفاع از اسلام و مظلومان جهان مورد تأکید است، خاطر نشان کرد:  زمانی که دشمن آمادگی دفاعی ایران را در تمام بخش ها مشاهده می کند دست به یاوه گویی، فتنه جویی و کینه جویی می اندازد و به هر عنوان و تحت هر لفظ و ادبیاتی می خواهد بگوید ایران به دنبال تسلیحات شیمایی است.

کرد در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: در هر زمینه ای که در تجهیزات، تولیدات و اکتشافات قدم بر داریم  قطعا مطابق با قوانین بین المللی و سازمان ملل جهانی است و در چارچوب که قانون تعیین کرده و حق ملت است حرکت  خواهیم کرد و   ملاحظات انسان دوستی و بشری نیز لحاظ می شود.

وی تصریح کرد: انرژی هسته ای یکی از نشانه های ابتکار، اقتدار، ایمان و نشانگر بروز سیاسی فنی دفاعی جوانان ایرانی است در که وقتی  تجهیزات نظامی و اقتدار نیروهای مسلح خود را با دوران دفاع مقدس مشاهده کنیم، امروز در یک برهه و میدان قرار داریم  که تمامی شرایط و بستر مناسب برای دفاع از کشور را دارا هستیم.
 
نماینده مردم شهرستان های خاش و میرجاوه گفت: فرزندان خوبی را در دانشگاه ها تربیت کرده ایم که امروز بالاترین تجهیزات نظامی و انتظامی مورد نیاز کشور را برای دفاع از میهن اسلامی تولید و تجهیز کرده اند.

 کرد با اشاره به اینکه امروز در حوزه تجهیزات قانونی دفاعی خودکفا هستیم و هیچ گونه ضعف و کمبود در این زمینه احساس نمی شود که این اقتدار و آمادگی را مدیون خون شهدای دفاع مقدس می دانیم، اضافه کرد: دفاع مقدس و ریخته شدن خون رزمندگان در جنگ تحمیلی تلنگری بود  که باید در این میدان  تلاش کنیم و امروز میادین و نیروهای پر افتخار مسلح در همه بخش ها آمادگی لازم و کافی را دارند.

وی با توجه به اینکه مدافع خوبی از ملت ها و آزادگان جهان هستیم و چارچوب مرزها را تحت کنترل، نظارت و پاسداری قرار داده ایم ، خاطر نشان کرد: دشمن در کیمن است و هر روز با ادبیات و توطئه خاص به مرزها وارد می شود، در کشورهای عربی همسایه توطئه ها و پایگاه های جدید و تجهیزات خاص، مدرن و به روز را به رخ دنیا می کشد اما تجهیزات ما به روز تر از تجهیزات دنیا است.

دفاع مقدس از صفحات درخشان تاریخ کشورمان است
محمد نعیم امینی فرد در گفتگو با خبرنگار عصرهامون  بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس مردم ما در مقابل ارتش رژیم بعثی عراق، از صفحات درخشان تاریخ کشورمان است.

وی افزود: در شرایطی که امپریالیست های جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تصور اینکه با یک حمله برق آسا می توانند ملت مسلمان ایران را از آرمان های خود دور کرده و به عقب برانند، ملت ایران با تکیه بر تعالیم انقلابی و با رهبری حضرت امام خمینی (ره) توانست صحنه های درخشانی را در تاریخ مبارزاتی ملل جهان به یادگار بگذارد.

نماینده مردم ایرانشهر و دلگان در مجلس اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس دو جبهه مشخص داشت، در یک طرف ملت ایران که به تازگی از بند ستم پهلوی رسته و انقلاب آنها به پیروزی رسیده و در طرف دیگر رژیم بعثی عراق به رهبری صدام و سایر کشورهای امپریالیستی بود.

امینی فرد ادامه داد: ملت مسلمان ایران توانست با تکیه بر ظرفیت های داخلی و نیروی های انقلاب و همچنین تکیه بر تعالیم اسلام، هشت سال دفاعی را به یادگار بگذارد که از صحنه های درخشان دفاع ملل انقلابی محسوب می شود.

توان بازدارندگی ما باعث شده هیچ قدرتی اندیشه حمله به ایران را نداشته باشد
 این نماینده مجلس تصریح کرد: در این هشت سال دستاوردهای فوق العاده ای در کنار خرابی هایی و خسارت عمده ای که به کشور وارد شد، بهرحال اجتناب ناپذیر بوده، در عین حال با تکیه بر ظرفیت های داخلی باعث شد که ما امروز در واقع به سطحی از آمادگی انقلابی برسیم که توان بازدارندگی در کنار توان مردم باعث شده عملا هیچ قدرت و کشوری اندیشه حمله به کشور ایران را نداشته باشد.

وی گفت: همانطور که اخیرا مشاهده کرده اید نیروهای مسلح و مردم ما با توجه به قدرت بازدارندگی که وجود دارد توانسته اند در یک وضعیت برتر به لحاظ استراتژیکی قرار بگیرند.

امینی فرد افزود: مسئله دیگری که لازم به یادآوری است حضور باشکوه مردم ایران و به خصوص مردم استان سیستان و بلوچستان در صحنه های هشت سال دفاع مقدس است که در این راه شهدای بسیاری تقدیم نظام اسلامی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: شهید سبیل اخلاقی، شهید میرحسینی ، شهید یاسر بهشتی و خیل عظیم شهدای بلوچ و سیستانی هستند که در دفاع از مرزهای میهن در طول هشت سال دفاع مقدس جان خود را تقدیم کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۹۱


ارسال