جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
در امتداد دفاع مقدس؛
پایداری و مقاومت رمز پیروزی بر دشمنان/ دفاع مقدس الگوی واقعی موفقیت در برابر استکبار است
 
جمعی از فرماندهان نظامی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پایداری و مقاومت رمز پیروزی بر دشمنان است، گفتند: در هر میدان و عرصه ای که مقاومت کردیم دشمن عقب نشینی کرد.
به گزارش عصرهامون، دفاع مقدس از آن جهت نمونه اعلای ثمربخشی گفتمان مقاومت و پیروزی منطق مقاومت به شمار می رود که اگر تمام جنگ تحمیلی در یک خرده گفتمان خلاصه شود، آن خرده گفتمان «مقاومت» است.

مقاومتی که با گذشت چهل و یک سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی همچنان باعث ترس و وحشت آمریکا و رژیم صهیونیستی که حیات خود را در خطر می بینند، شده است.

دفاع مقدس برکات بزرگی را به همراه داشت به گونه ای که تقویت اعتماد به نفس و خودباوری از جمله آن به شمار می رود. همچنین هرگاه با پدیده های نوظهوری در منطقه همچون حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق، حماس و جهاد اسلامی فلسطین، انصارالله یمن، لشکرهای زینبیون و فاطمیون افغانستان و پاکستان و حتی مقاومت جانانه سربازان سوری در مقابل تروریست های تکفیری و... مواجه می شویم، تازه می فهمیم که دفاع مقدس ۸ ساله ملت ایران چه برکات بزرگی داشته است که امروز جغرافیایی به وسعت منطقه غرب آسیا را پوشش داده است که همه این ها که برشمرده شد قسمت کوچکی از کوه بزرگ یخی است که از دریای پر تلاطم جهان امروز بیرون زده و خودنمایی می کند که بخش زیادی از این کوه بزرگ در عمق دریای انقلاب خمینی کبیر پنهان است و همین باعث ترس و وحشت آمریکا و رژیم صهیونیستی که حیات خود را در خطر می بینند، شده است.

مقاومت و اعتماد به مردم رمز شکستن تحریم هاست
 محمد علی پوراحمدیان، فرمانده سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگارماگفت: در دفاع مقدس، جهاد و شهادت مردمان با ايمان و مخلص اين سرزمين، ستون‌هاي نظام اسلامي را به طور مداوم مستحکم کرد درست در جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و با نادیده گرفتن استقلال سرزمین ما به ایران اسلامی تجاوز کرد.

پایداری و مقاومت رمز پیروزی است
وی با بیان اینکه همواره پایداری و مقاومت رمز پیروزی است، تشریح کرد: در هیچ کجای دنیا آن کسانی که اعتقاد به خداوند و اعتقاد به معاد روز قیامت ندارند، نمی توانند دارای چنین مقاومت و ایستادگی در دفاع مقدس باشند، رمز پیروزی صحنه نبرد، مقاومت و ایستادگی است.

این فرمانده نظامی ادامه داد: در شرایط کنونی نیز باید مقاومت در برابر جنگ نابرابری که در همه ابعاد توسط دشمن بر علیه ما راه افتاده است سرلوحه کار قرار گیرد و با همبستگی داخلی به خودکفایی در تولید رسید.

وی با اشاره به بی اعتنایی ررمندگان به دنیا و مظاهر فریبنده آن در جنگ تحمیلی عنوان کرد: رزمندگان اسلام از آن جا که دفاع در برابر تهاجم بعثیان را مقدس می دانستند و کشته شدن در این راه را برای خود، مرگی سعادت آفرین و افتخارآمیز ارزیابی می کردند، نه تنها از دادن جان دریغ نمی ورزیدند که شیفته آن بودند.

پوراحمدیان در ادامه خاطرنشان کرد: امروز اقتدار نیروهای نظامی سپاه مرهون خون شهدا، ایستادگی، پایداری و مقاومت نیروهای بااخلاص مردمی می باشد و همه مسئولین باید با اتکای به نیروهای مردمی در زمینه های مختلف تهاجم نامرئی دشمن را بشکنند.
 
گفتمان مقاومت تنها راهبرد ملت مسلمان ایران در مقابل دشمنان
فداحسین سرگلزایی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگارمابیان کرد:همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند: «نه جنگ می شود و نه مذاکره.»هیچ گونه مذاکره ای با دشمن انجام نمی شود.

وی گفت: مقاومت تنها راهبرد ملت مسلمان ایران و در واقع این گفتمان دست برتر ما در همه جوانب بوده است.

وی اضافه کرد: ۳۹ سال قبل که دشمن به کشور ما حمله کرد، ما نه تنها در بخش نظامی مقاومت کردیم بلکه در سایر عرصه ها هم با گفتمان مقاومت توانستیم پیروز شویم.

این مسئول ادامه داد: به تاریخ صدر اسلام و قضیه شعب ابی طالب و مسائل پس از آن نگاه کنیم متوجه می شویم که گفتمان ارزشمند مقاومت از پشتوانه منطقی و سیره اهل بیت (ع) برخوردار است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان افزود: ما اگر در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی اگر مقاومت داشته باشیم، به مرحله بازدارندگی خواهیم رسید.

سرگلزایی ادامه داد: در عرصه اقتصاد و فرهنگ هنوز وابستگی هایی به تفکر غرب داریم و اگر در این عرصه ها به مقاومت ایده آل خود ادامه دهیم، دیگر دشمن در عرصه تحریم بر اقتصاد ما هم موفق نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز کشور نیازمند یک مدیریت ناب انقلابی و روحیه ارزشمند جهادی برای شکوفا کردن اقتصاد است و ‌بهترین راه برون رفت از این وضعیت تکیه بر «اقتصاد مقاومتی» است که رهبر انقلاب اسلامی برای کشور ترسیم کرده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۲۳۶


ارسال