دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر گفت: در راستای کاهش آسیب های فردی و اجتماعی معتادان متجاهر طی پیشنهادی که به مسئولین مربوطه دادیم یک سوله با ظرفیت 400نفر برای نگهداری و درمان افراد مشمول این ماده اختصاص یافت.
محسن گل محمدی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به پیگیری راه اندازی مرکز مراقبتی موضوع ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در ایرانشهر، بیان کرد: طی بازدید که به همراه مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور و مدیرکل سازمان زندان های استان سیستان و بلوچستان از اردوگاه زندانیان زندان این شهر داشتیم پیشنهاد راه اندازی مرکز مراقبتی موضوع ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در ایرانشهر را مطرح کردم که مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: در راستای کاهش آسیب های متصور معتادان متجاهر و وفق ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و تصویب مسؤولین مربوطه یک سوله با ظرفیت 400نفر برای نگهداری و درمان افراد مشمول این ماده اختصاص یافت.

 دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر با اشاره به اهمیت وجود چنین مرکزی در این شهر، گفت: با این ابتکار زمینه ی بازگشت بسیاری از معتادان شهرستان ایرانشهر به جامعه که سال‌هاست به عنوان یک معضل اجتماعی در شهرستان ایرانشهر مطرح بوده و باعث نگرانی های فراوان مردم شهرستان شده است، فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: با طی دوره های مراقبتی افراد مشمول این ماده زمینه وقوع و ارتکاب بسیاری از جرائم در شهرستان از بین خواهد رفت و با توجه به سیاست جنایی قوه قضائیه قطعا این رویکرد در پیشگیری از وقوع جرائم مؤثر خواهد بود.

گل محمدی در پایان با تاکید بر اینکه وظیفه دستگاه قضا اصلاح جامعه است، تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات دستگاه قضا جلوگیری از بازگشت مجدد مجرم به جرم و از میان برداشتن زمینه ارتکاب خلاف است.
 

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۶۵۳


ارسال