پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
واکنش علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان به طرح معامله قرن؛
ترامپ اجرای معامله قرن را به گور خواهد برد/آمریکا و اسرائیل به دنبال اشغال کامل فلسطین هستند
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل به دنبال اشغال کامل فلسطین هستند، بر حمایت سران کشورهای اسلامی از آزادی قدس شریف تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، هنوز چند روز از انتشار طرح موسوم به معامله قرن ترامپ نگذشته است که اقشار، گروه ها، مسئولین و نهادهای مختلف در جای جای جهان این طرح را محکوم کرده و آن را کاملا یک طرفه و ضد بشری دانستند.

به گور بردن آرزو اجرای طرح معامله قرن توسط آمریکا

در همین رابطه مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت مهرستان در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به طرح موضوع معامله قرن توسط سران کفر در این برهه از زمان  بیان کرد: معمولا معامله یا صاحب مال انجام می شود و نه با بیگانگان، و قدس شریف متعلق به کفار و یهود نیست که می خواهد معامله انجام دهند.

 وی افزود: امریکا و اسرائیل جنایت کار، غاصب هستند و سالهاست که در نخستین قبله گاه مومنین جنایات فراوانی را علیه ملت مظلوم فلسطین انجام داده اند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان با بیان اینکه قدس، قبله مسلمین جهان است و تا قیامت این مکان متعلق به مسلمین خواهد ماند از کشورهای اسلامی خواست تا در اعتراض به طرح موضوع معامله قرن، با وحدت و همدلی نگذارند این طرح ننگین به موافقت برسد.

مولوی حسین زهی گفت: مسلمانان هرگز با یهود و کفار همراه نخواهند شد اگر برخی از ممالک اسلامی با رژیم صهیونیست و آمریکای جنایتکار همفکری کنند، همراهی دیگر مسلمانان را از دست خواهند داد.

 وی خاطر نشان کرد: آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد تا این طرح را به موفقیت به پایان برساند.

 امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در پایان هدف از طرح موضوع معامله قرن توسط سران کفر را تضعیف مسلمانان و قدرت نمایی پوشالی آمریکا دانست.

هدف طرح معامله قرن اشغال کامل فلسطین است

مولوی بلال مقدسیان در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به معامله قرن که از سوی آمریکایی ها انجام شد، بیان کرد: هدف از مجریان این طرح، اشغال کامل سرزمین فلسطین است.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: آنها با این طرح درصدد این هستند که مسجد الاقصی را به صورت کامل به اشغال خود دربیاورند.

مولوی مقدسیان اضافه کرد: همه مسلمانان و آزادی‌خواهان در سراسر منطقه و دنیا باید این طرح ننگین معامله قرن را محکوم کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی رژیم منحوس صهیونیستی همانند مریض رو به مرگی است که آمریکا و کشورهای غربی برای نجاتش طرح معامله قرن را مطرح می‌کنند در حالی که هیچ فایده‌ای ندارد.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مسلمانان و حتی آزادی خواهان عالم نباید اجازه تصویب چنین طرح ننگینی را بدهند و هرکس با آمریکایی ها همراهی کند، قطعا خائن است.

همه مسلمانان جهان امروز دلسوز بیت المقدس هستند

مولوس دوست محمد درواخ در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: فلسطین و قدس قبله اول مسلمین جهان است و هیچ یک از مشرکین نمی توانند  این زمین ها را از دل مسلمین غصب کنند.

وی با اشاره به معامله قرن توسط استکبار جهانی و آمریکا  بیان داشت: این که بخواهند مسلمانان در سرزمین خود به عنوان مهمان و مهاجر از آنها یاد بشود ظلم بزرگی به کل جامعه بشریت است.

امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک بیان داشت: همه مسلمانان جهان امروز دلسوز بیت المقدس هستند تحمیل کردن ظلم با قدرت نظامی به مسلمانان فلسطین بزرگترین جنایت در طول تاریخ است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیست با دخالت در اراضی کشور فلسطین خاک این کشور را اشغال کرده است و آمریکا در این رابطه بزرگترین حامی آنها هستند.

مولوی درواخ گفت: نابودی اسرائیل برای کل جهان یک ضرورت است چرا که ریشه ظلم خشکانده خواهد شد.
 
کسانی که با معامله قرن همراهی میکنند دشمن اسلام هستند

مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: معامله قرن، فلسطینیان و حقوق آنها را نادیده گرفته است همانطور که در تمامی این سالها توسط اسرائیل غاصب مورد ظلم و ستم قرار گرفته و نادیده گرفته شده اند.

امام جمعه اهل سنت مینان سرباز افزود: اگر برخی کشورهای اسلامی مانند عربستان از این معامله شرم آور حمایت می کنند بخاطر این است که آنها همیشه به دنبال منافع مالی خود بوده اند و در حاکمیت آنها هیچگاه احکام الهی مورد توجه نبوده و نیست.

وی ادامه داد: اسرائیل و آمریکا در شرایط کنونی تنها به دنبال دشمنی با ملت های مسلمان هستند و چون ایران به عنوان یک کشور مسلمان و مقتدرهمیشه در مقابل آنها ایستادگی کرده است می خواهند با این اقدام به جبهه مقاومت اسلامی ضربه بزنند که این خیالی باطل است.

رسولی زاده درپایان خاطرنشان کرد: کسانی که با این معامله ننگین همراهی می کنند، دشمن اسلامند و باید بدانند که مردم بیدار مسلمان هیچ گاه فریب این بازی دشمنان را نخواهند خورد.

شکست طرح معامله قرن با اتحاد کشورهای اسلامی و مسلمانان میسر می شود

مولوی عبدالواحد بزرگزاده؛ امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار ما، با بیان اینکه طرحی که رئیس جمهور آمریکا که از آن به عنوان معامله قرن نام می‌آورند و برای محو حقوق ملت فلسطین است بیان کرد: مساله فلسطین بخش مهمی از اسلام است که آیات فراوانی نیز در اهمیت و موضوعیت فلسطین و قدس نازل‌شده است و مسئله امروز فلسطین فقط به یهودی ساکن این سرزمین نیست بلکه مسئله فلسطین در شرایط کنونی با آمریکا، اروپا و قدرت‌های بزرگ دنیا مواجه است.

وی ادامه داد: ما با اتحاد و همبستگی در کنار فلطسین خواهیم بود و اجازه به عملی شدن این طرح نخواهیم داد.

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار با اشاره به اینکه این طرح به نفع اسرائیلی ها و به ضرر فلسطینی هاست افزود: آمریکا از مطرح کردن این طرح فقط مسئله حمایت از صهیونیسم و به رسمیت شناختن اسرائیل می پردازد و هیچ منفعتی برای فلسطینی ها ندارد.

وی ادامه داد: امریکا با این کار می خواهد قسمتی از اراضی که سازمان ملل برای فلسطینی ها درنظر گرفته از چنگشان درآوردند، شهرک فلسطین نشین همه در اختیار اسرائیل ها باشد و فلسطینی ها همچنان در محاصره باشند.

مولوی بزرگزاده با اشاره به اینکه امریکا از مطرح کردن این طرح در این برهه زمانی اهداف خود را درنظر دارد اذعان کرد: آمریکا به دلیل نجات از مشکلات و انحراف اذهان عمومی و نگرانی هایی که در کشورش وجود دارد معامله قرن را مطرح کرد.

وی گفت: این طرح هیچگاه عملی نمی شود تا وقتی فلسطینی ها یکطرف مذاکره باشند این طرح به شکست می انجامد.

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار با ابیان اینکه این طرح برای کشورهای عربی و دست نشانده آمریکا که از این طرح حمایت کردند ننگ بسیار بزرگی است خاطرنشان کرد: طرح معامله قرن برای مسلمانان جای تاسف دارد چراکه بدون درنظر گرفتن حقوق فلسطین و وضعیت بیت المقدس این طرح قرار است انجام شود.

هدف اصلی آمریکا به فراموشی سپردن فلسطین و مسلمانان است

نذیر احمد مولوی در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به معامله قرن بیان کرد: آمریکا و متحدانش  فکر می کنند با اجرا این طرح به اهداف شوم خود دست خواهند یافت اما باید بدانند که این چنین برنامه ای هیچ وقت عملی نمی شود.

وی افزود: هدف اصلی آمریکا به فراموشی سپردن فلسطین و مسلمانان است که این بدترین ظلم وستم در حق مردم این کشورخواهد بود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ادامه داد: ظلم کردن به مسلمانان خلاف قوانین اسلامی و جوامع بین المللی روابط دیپلماتی دنیا است و تلاش آمریکا برای اجرا معامله قرن بی ثمر است و ترامپ حتی با این کارباعث وارد کردن لطمه به منافع کشورش می شود.

وی اضافه کرد: معامله قرن تلاش برای خروج اسرائیل از بن بست و نابودی است که هرگز این امر محقق نخواهد شد و اسرائیل از صفحه روزگار محو می شود.

سلامی خاطر نشان کرد: قرن محکوم‌ به شکست است زیرا ملت ها در برابر آن ایستادگی می کنند، همان طوری که در  این سال ها در مقابل دشمنان ایستادند و موضوع فلسطین به فراموشی سپرده  نمی شود.انتهای پیام/


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۳۶۵


ارسال