پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
41سال استقامت؛
جزئیات حضور مسئولان در راهپیمایی 22 بهمن/ شخصیت ها چه گفتند
 
راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای مختلف سیستان وبلوچستان علاوه بر حضور باشکوه مردم میزبان برخی مسئولان ملی هم بود، چهره‌هایی که «حماسه تماشایی» ملت را ستودند.
به گزارش عصرهامون، شهرهای مختلف سیستان وبلوچستان امروز در صفوف به‌هم‌پیوسته مردم شیعه و سنی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد حضور برخی مسئولان بود، در زاهدان مرکز استان جهانگیری،معاون اول رئیس جمهور سخنرانی کرد.

اما شهرهای دیگر پایتخت وحدت ایران اسلامی هم شاهد حضور پررنگ مسئولان و چهره‌های سیاسی در راهپیمایی امروز بود که بخش‌هایی از مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های برخی از این مسئولان در زیر آمده است.

هویت و عزت ملت ایران در تداوم راه امام و شهدا است

حجت الاسلام علی مصطفوی‌نیا،رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان درحاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون علت حضور پرشور مردم را دلداگی مردم حماسی استان نسبت به نظام و انقلاب دانست و گفت: هر چه از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد عشق مردم نسبت به امام خمینی(ره)، شهدا و انقلاب بیشتر می شود و الا مشکلات همیشه بوده و هست و مردم آن را به خوبی لمس می کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) افزود: راه عزت ما پیمودن راه امام(ره) است و اگر بخواهیم مشکلات جامعه را حل کنیم و به عزت برسیم باید راه و فکر امام(ره) را سرلوحه خود قرار دهیم و پیش اجانب دست دراز نکنیم و نگاهمان به بیرون نباشد نه اینکه با بیرون رابطه ای نداشته باشین نه؟ اما اینکه نیاز و تمام خواسته هایمان را در دست آنها ببینم این نگاه غلط است.

اربعین حاج قاسم سلیمانی راهپیمایی ۲۲بهمن امسال را رنگ و بوی دیگر داد

 علی زینی وند، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن امسال در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: مردم ما در 41 سال بعد از انقلاب همیشه پای آرمان ها و ارزش های آن ایستادگی کرده و اکنون نیز علیرغم تشدید شیطنت و خصومت کشورهای خارجی در راس آنها مقامات آمریکایی همچنان پشتیبان و حامی ولایت و انقلاب هستند به گونه ای که همزمانی این ایام با اربعین سردار دلها، رنگ و بویی دیگر به راهپیمایی داد و مردم با حضور پرشور خود تجدید میثاقی با آرمان های انقلاب و امام و رهبری کردند.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: دفاع ازتمامیت ارضی کشور و امنیت و پاسداشت آرمانهای اسلامی یکی دیگر از اهداف حضور پر شور مردم در این راهپیمایی بود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری استان با تاکید بر این مطلب که ایران به عنوان با ثبات ترین کشور منطقه در خاورمیانه و حتی در دنیا است، افزود: ملت ایران پیام آورصلح و آرامش و امنیت برای کل جهان بشریت است.

وی ادامه داد: دشمن از خواب بیدار شود و از حضور پررنگ مردم در این صحنه عظیم درس عبرت گیرد، آن چه مهم است آن که شناخت دشمن از ملت ایران دقیق نیست اگر غیر از این بود از رفتار و خصومت بچه گانه خود مانند تحریم ها دست بر می داشتند.

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی مهر بطلانی بر ادعاهای سردمداران غربی بود

مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن به خبرنگار صدای بلوچ گفت: حضور مردم این شهرستان در راهپیمایی 22 بهمن امسال باشکوه و مثال زدنی بود، مردم در این 41 سال گذشته نشان داده اند که همواره حامی انقلاب اسلامی هستند و هیچگاه نظام را تنها نخواهند گذاشت.

وی بیان کرد: حضور باشکوه مردم کشورمان در راهپیمایی 22 بهمن امسال مهر بطلانی بر ادعاهای سردمداران غربی بود که مدعی بودند مردم حامی نظام اسلامی نیستند.

شجاعی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی مردم و کشورمان نسبت به دوران پهلوی بسیار خوب و پیشرفت های بسیار زیادی در همه زمینه ها داشته ایم.

اتحاد و برادری میان مردم ایران پایبند خواهد ماند

هاشم دهقانی، شهردار سراوان در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: حضور  مردم مرزدار سراوان نسبت به سال های گذشته در راهپیمایی 22 بهمن بیشتر است.

 وی افزود: همانطور که از صبح مشاهده شد مردم با شور و شوق بیشتر در ایام الله دهه فجر شرکت کردند که این حضور مقتدر گونه مردم با شعار های کوبنده " مرگ بر آمریکا" و " مرگ بر اسرائیل" فقط یک پیام و آن هم حمایت قاطع از نظام و ولایت را دارد.

شهردار سراوان ادامه داد: دشمن تلاش کرد تا حضور مردم را در جشن پیروزی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کمرنگ جلوه دهد اما حضور حماسی مردم در شهر مرزی سراوان چیز دیگری را به نمایش گذاشته است.

 دهقانی خاطر نشان کرد: پیام  مردم سراوان به دشمن این است که هرگز اجازه بهره برداری از قومیت و مذهب را به دشمن نمی دهند و همواره اتحاد و برادری میان مردم ایران پایبند خواهد ماند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۷۸۹


ارسال