دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
مقابله با ویروس کرونا عزم جهادی و انقلابی می طلبد/ مردم از رفتن به سفر خودداری کنند
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: مقابله با ویروس کرونا همت و عزم جهادی و انقلابی می طلبد.
به گزارش عصرهامون، با توجه به وضعیت فعلی و درگیری تمام کشور با بیماری کووید ۱۹ ضروری است که ایام آخر سال و تعطیلات عید نوروز با تمام سال‌های دیگر متفاوت باشد، به این دلیل که اولا خود مردم در معرض آلودگی و بیماری قرار نگیرند و دلیل دوم اینکه امکانات شهرهای زیارتی و سیاحتی در حال حاضر شاید به سختی برای مردم همان شهر و منطقه و استان کفایت داشته باشد و قطعا افزایش تعداد مراجعان و افراد درگیر باعث بروز آسیب و مشکلات فراوان برای مراکز درمانی آن مناطق خواهد شد.

در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه مردم باید در شرایط فعلی از رفتن به سفر خودداری کنند، گفتند: مقابله با ویروس کرونا همت و عزم جهادی و انقلابی می طلبد.

مردم سفرنروند، در خانه بمانند

مولوی ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه مردم باید در خانه بمانند و از سفر غیرضروری اجتناب کنند، گفت: شهروندان باید به توصیه های بهداشتی گوش فرا دهند، از آنجایی که امروز اکثر کشورهای جهان درگیر ویروس کرونا هستند و از سوی دیگر ایران در حوزه بهداشت و پزشکی اقدامات شایانی نسبت به دیگر کشورها دارد معاندین با سواستفاده از این شرایط موجود و با پخش آمار دروغین از مبتلایان به این ویروس سعی در ایجاد عملیات روانی بین افراد جامعه دارند.

وی بیان کرد: عده ای سود جو از این فرصت(کووید19) سواستفاده کرده و با احتکار و ذخیره اندوزی کالاهای ضروری مردم همچون ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و ... که شرعا حرام است برای خود کسب درآمد کرده که درا ین راستا باید دستگاه های انتظامی ونظامی و تعزیزات به طور جد ورود کرده و با کسانی که این اقلام را دپو می کنند برخورد قاطع کنند تا جلوی دلالان وسودجویان گرفته شود.

ریگیان پور ادامه داد: مردم باید در خانه بمانند و وظایف و کارهای روزمره خود را با رعایت موازین بهداشتی انجام دهند تا ضربه ای به اقتصاد کشور نیز وارد نشود، همچنین باید آموزش های لازم به مردم ارائه شود تا در پیشگیری هر چه بهتر این بیماری گام برداشت.

وی با اشاه به بیانات گوهربار رهبر انقلاب در وصف جامعه پزشکی و پرستاران در شرایط فعلی، گفت: همگان باید قدردان این قشر زحمتکش باشیم و از حضور در تجمعات و برگزاری مراسمات خودداری کنیم. همچنین باید ورودی مرزها و راه هایی که به صورت غیرقانونی برخی از مردم ورود می کنند گرفته شود زیرا افاغنه به صورت قاچاق وارد می شوند که باید جلو این امر گرفته شود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با تاکید بر این مطلب که مقابله با ویروس کرونا همت و عزم جهادی و انقلابی می طلبد، افزود:  همانگونه که بسیج و سپاه با کمک علوم پزشکی به کمک مردم شتافتند سایر ارگان ها نیز همت کنند تا این ویروس ریشه کن شود؛ رفع این مشکل همت جهادگونه و انقلابی می خواهد با این روحیه می توان کرونا را شکست داد.

وی بیان کرد: ماسک، دستکش، ژل و مواد ضدعفونی کنده به جای محتکران باید به دست مردم برسد تا رسانه های معاند با بزرگنمایی دروغین خود امنیت و آسایش مردم را برهم نزنند.
 
احتکار اخلال در نظام بهداشتی و اقتصادی محسوب می شود

مولوی سلامی، نماینده خبرگان رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان هم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: مردم برای پیشگیری از ویروس کرونا باید به توصیه های پزشکی عمل و از رفت و آمدهای غیرضروری اجتناب کنند، سفرهای تفریحی و گردشگری در هر زمان انجام می شود اما در این برهه می طلبد برای حفظ سلامتی در خانه ماند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی باید با افرادی که سلامت شهروندان را خدشه دار و یا اقدام به انبار و احتکار کالاهای اساسی مردم می کنند به طور جد برخورد کند.
به گفته نماینده خبرگان رهبری در امور اهل سنت، احتکار از لحاظ شرعی در هر زمان ناپسند و جرمی نابخشودنی بوده و اخلال در نظام بهداشتی و اقتصادی محسوب می شود.
 
مردم از از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند

مولوی رسولی زاده امام جمعه اهل سنت سرباز هم در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: مردم در خانه بمانند و ازسفر کردن تا زمان عادی شدن شرایط خودداری کنند.
وی با تاکید بر این مطلب که باید از رفت و آمدهای غیرضروری اجتناب کرد، ادامه داد: باید برخورد با محتکران مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده افزایش پیدا کنند تا عده ای سودجو آسایش و آرامش مردم را بر هم نزنند.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۸۲۲


ارسال