دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
جهاد در جبهه سلامت؛
جهادگران شیعه وسنی پیشتاز مبارزه با کرونا هستند/ از تولید 131 هزار ماسک تا فعالیت 150 گروه جهادی
 
علی اکبر جعفری گفت: ۱۵۰ گروه جهادی شیعه وسنی برای مبارزه با کرونا مشغول خدمت رسانی در سطح استان هستند.
علی اکبر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهامون در راستای بحث مبارزه با ویروس کرونا در مجموعه بسیج سازندگی افزود: در پی شیوع ویروس کرونا، گروه‌های جهادی بسیج  در تداوم خدمت بی منت این بار در جنگ با کرونا به صورت خودجوش وارد میدان شده تا با این ویروس منحوس مقابله کنند.
 
وی بیان کرد: با راه اندازی مجموعه جهادی در استان اقدامات خوبی صورت گرفته به گونه ای که 2 هزار و 400 باب مسجد، مکان مذهبی و مدرسه ضدعفونی شده، همچنین 160 نقطه از معابر واماکن عمومی توسط 150 گروه جهادی تخصصی(درمانی و بهداشتی) و عمومی از بسیج سازندگی ضدعفونی و استریل شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بسیجی، همیشه در صحنه و با تمام توان در عرصه خدمت‌رسانی آماده است، گفت: در راستای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا تاکنون 23 هزار ماسک و دستکش توزیع شده، همچنین هزار و 700 لیتر موادضدعفونی برای مقابل با کووید 19 بکارگیری شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان ادامه داد: با راه اندازی دو کارگاه تولید ماسک تاکنون 131 هزار ماسک تولید و توزیع شده که این روند همچنان در دستور کار می باشد، همچنین بالغ بر 20 هزار نفر نیز آموزش چهره به چهره عمومی را دریافت کرده اند.
 
وی ادامه داد: الزام روحانیون و طلاب معزز مساجد و در اختیار قرار دادن اقلام ضد عفونی جهت نظارت و گندزدایی مساجد شیعه و سنی تلفیقی طلاب و روحانیون اهل سنت و تشیع از دیگر اقدامات شاخص و برجسته در راستای مقابله با کرونا می باشد.
 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در طی یک روز، هفت هزار نفر جهادگر در قالب رزمایش مقابله با کرونا  اقدام به ارائه خدمات در این جبهه کردند به گونه ای که برخی از این گروه ها مجهز به سیستم صوت جهت اطلاع‌رسانی در محله های سطح شهر آماده و اقدام به اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی مردم کردند که در این راستا نیز اعلامیه‌های یکسان در خصوص نحوه مبارزه با کرونا از بلندگوهای مساجد و پایگاه های بسیج و همچنین گروه های بسیجی در چهارراه رسولی و معابر عمومی به صورت گذری و حضوری پخش شد.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۹۵۸


ارسال