دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان مطرح کرد؛
۱۲ فروردین؛ روز تغییر نظام از سلطنتی به اسلامی/ اراده مردم اساس پیدایش نظام جمهوری اسلامی بود
 
آیت الله عباسعلی سلیمانی گفت: یوم الله ۱۲ فروردین به معنای تحقق جمهوری اسلامی و رای مردم به تغییر نظام از سلطنتی به اسلامی است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با عصرهامون ضمن گرامیداشت ۱۲ فروردین اظهار کرد: تحقق چنین روزی در آن دوره که در واقع آرای عمومی به پیدایش نظام جمهوری اسلامی بود با ۹۹.۲ درصد رای مردم، امر شگفت آوری برای عالم بشری محسوب می شد.

وی ادامه داد: هیچ کس باور نمی کرد که رژیم دو هزار و ۵۰۰ ساله سلطنتی ریشه کن شود و جای آن نظام مردم سالاری دینی به نام جمهوری اسلامی تحقق پیدا کند، فقط این در باور امام امت (ره) بود و با تمام وجود در برابر دنیای استکبار و رژیم شاهنشاهی ایستاد تا این حقیقت را به منصه ظهور و بروز رساند.

نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان افزود: چهار دهه از تحقق این نظام اسلامی را با انبوهی از خدمات در عرصه های گوناگون فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پشت سر گذاشتیم.

 سلیمانی با بیان این که بنا، مکتب، پایه و اساس این نظام الهی مبتنی بر اراده و خواست خود مردم بوده و در دنیا جزو بی نظیرترین پدیده هایی محسوب می شود که تحقق پیدا کرده است بیان کرد: در آن زمان‌ باور همه بر این بود که عمر حاکمیت دین به سر رسیده است و امکان این که دین مجدد به عرصه اجتماع ظهور و بروز پیدا کند و بتواند حکومت و حاکمیت را به دست بگیرد، در نظر بیشتر مردم جزو محالات بود.

وی با اشاره به این که جمهوری اسلامی این باورها را به باور پوچ و غلط تبدیل کرد، بنابراین باید این روز را تبریک بگوییم اضافه کرد: یوم الله ۱۲ فروردین یعنی تحقق جمهوری اسلامی و رای مردم به تغییر نظام از سلطنتی به اسلامی که در واقع این نظام جمهوری اسلامی دارای دو هویت مردمی (جمهوری) و هویت دینی (اسلامی) است.

نماینده مجلس خبرگان در خصوص جوانان ایران اسلامی نیز اظهار کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند، جوانان کشورمان این لیاقت و شایستگی را دارند که بار سنگین نظام را به خوبی عهده دار باشند و به شانه بکشند.

سلیمانی تصریح کرد: جوانان این نکته را باید بدانند که تحقق جمهوری اسلامی در یک بیابان و دشت پهن و مسیر راحت صورت نگرفته بلکه از سنگلاخ های حجیمی عبور کرده است، خون بسیاری از شهدای به نام  برای این نظام اسلامی ریخت و تلاش و کوشش های زیادی انجام شد.

وی تصریح کرد: برای تحقق این مهم امام (ره) به زندان رفت، تبعید شد و سال های سال از وطن دور بود و یاران امام (ره) از جمله رهبر معظم‌ انقلاب شکنجه های زیادی را متحمل شدند، کسانی نیز بودند که در زندان بر بدنشان اتوی برقی گذاشتند و ابدان آن ها را در روغن زیتون قرار دادند.

نماینده استان در مجلس خبرگان افزود: این نظام به راحتی و سادگی به دست نیامده است و باید قدر این نظام را بدانیم و برای پایداری و استحکام آن تمام تلاش خود را به کار ببندیم در غیر این صورت در روز قیامت باید شرمنده شهدای والا مقام باشیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۳۷۸


ارسال