جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
آذرکیخا،مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: برای نخستین بار و به دلیل کاهش اهدای خون با شیوع ویروس منحوس کرونا، بانوان بسیجی این استان در اقدامی جهادی اقدام به اهدای خون می کنند.
آذر کیخا در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در خانه ماندن مردم برای مقابله با این ویروس منحوس شاهد کاهش مراجعه مردم به مراکز اهدای خون هستیم بر این اساس با توجه به کاهش سطح ذخایر خونی در یک پویش ملی کشور که از 18 فرودین ماه آغاز می شود خواهران بسجی اقدام به اهدای خون می کنند.

وی با بیان اینکه طرح جهادی اهدای خون بانوان به مدت یک هفته در استان اجرا خواهد شد، ادامه داد: در این زمینه بانوان بسیجی با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در گروه های 4-3 نفره به مراکز اهدای خون سراسر استان مراجعه می کنند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان استان بیان کر: همکاری مردم در تامین خون و فرآورده‌های خونی مانع تهدید جان بیماران نیازمند از جمله افراد تالاسمی می شود به ویژه در سیستان وبلوچستان که شاهد آمار بالای این دست از بیماران هستیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که در دین مبین اسلام سفارش زیادی برای کمک به هم نوعان شده، اهدای خون به بیماران نیازمند اقدامی خداپسندانه و ارزشمند است که بانوان جهادی این استان نیز با مشارکت پرشور خود در طرح جهادی اهداء خون که با هدف تقویت ترویج فرهنگ اهداء خون در میان بانوان و تأمین منابع موردنیاز بیماران نیازمند انجام شده گام موثری بر داشته  و زندگی دوباره ای به عنوان هدیه‌ای بی‌مثال به بیماران نیازمند اهدا خواهند کرد.

همچنین چندی پیش نیز سهیلا خسروی،مدیرکل انتقال خون سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد که تمام اقدامات ایمنی و بهداشتی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در مراکز اهدای خون برای پرسنل و مراجعه کنندگان رعایت شده و جای هیچگونه نگرانی برای شهروندان وجود ندارد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۶۱


ارسال