دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۳
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
فناوری هسته ای شکوفایی علوم مختلف را در کشور رقم زد/افزایش قدرت چانه زنی ایران در برابر کشورهای عضو شورای امنیت
 
محمد جواد جمالی نوبندگانی گفت: فناوری هسته ای دستاوردی است که در حوزه های مختلفی باعث رشد و شکوفایی علمی کشور شده و قدرت چانه زنی ایران در برابر کشورهای عضو شورای امنیت را افزایش داده است.
محمد جواد جمالی نوبندگانی، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با عصرهامون  ضمن گرامیداشت روز فناوری هسته ای بیان کرد: فناوری هسته ای در زمینه های علمی می تواند به امور تشخیصی و حتی درمانی بیماران در کشور کمک کند، این مهم در حوزه کشاورزی و آب شیرین کن هم بسیار مفید باشد.  

وی با اشاره به تاثیرگذاری فناوری هسته ای در فیزیک و سایر علوم ادامه داد: این علم جزو علوم مربوطه و پایه ای است که می تواند برای دانشگاه ها بسیار موثر باشد، چراکه این علم در انحصار چند کشور بزرگ است و آن ها به طور معمول مانع می شوند.  

به گفته نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، علاوه بر این که شروع به کار این علم باعث شکوفایی سایر علوم در ایران شد، در موضوع امنیت ملی نیز موثر است.  

جمالی با گرامیداشت یاد دکتر شهید مجید شهریاری، فیزیک دان و دانشمند هسته ای کشور افزود: زمانی که غنی سازی ۲۰ درصدی را به دنیا اعلام کردیم در ابتدا کشورهای غربی آن را بلف سیاسی اعلام کردند، اما وقتی عملی شدن آن را دیدند دنیا مجبور شد در یکی از طولانی ترین و استثنائی ترین هیات های مذاکره که همان ۱+۵ بود با ایران پشت میز مذاکره بنشیند.  

وی تصریح کرد: این مهم باعث بالا بردن قدرت چانه زنی ایران در مقابل تمامی کشورهای عضو دائم شورای امنیت و اتحادیه اروپا شد.  

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اهمیت فناوری هسته ای از جهات مختلف گفت: برای این عرصه بر خلاف تبلیغات منفی که توسط رسانه های معاند انجام می شود مبنی بر این که هزینه های زیادی را به همراه داشته، در طول ۳۰ سال گذشته مبلغ ناچیزی صرف شده است اما نتایج پر باری در این زمینه داشته ایم.  

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۶۲۴


ارسال