دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۸
یک کارشناس مذهبی:
انتظار فرج وعدالت خواهی شرط ظهور امام زمان (عج) است
 
حجت‌الاسلام میثم درانی گفت: انتظار فرج، دعا، صبر، خودسازی، عدالت خواهی و ظلم ستیزی از جمله شروط ظهور امام زمان (عج) است.
حجت‌الاسلام میثم درانی یکی از کارشناسان مذهبی زاهدان در گفتگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه نیمه شعبان یکی از افضل ترین شبها و به نوعی پس از شب قدر برترین شبها به شمار می‌رود، افزود: در چنین شبی خداوند فضل خود را بر بندگان سرازیر و آنان را مورد بخشش و کرم خود قرار می دهد بر این اساس احیا گرفتن در این ایام به ویژه در شب نیمه شعبان سفارش شده است.
 
وی با بیان اینکه باید مقدمات برای زمینه سازی ظهور انجام شود، ادامه داد: در این راستا نخستین گام آمادگی برای ظهور است یعنی از نظر معرفتی، رفتاری و ... آمادگی پذیرش معصوم را داشته و برای انجام دادن رفتارها و رسیدن به ظرفیت های لازم تلاش کنیم تا تحقق ظهور تسریع یابد.

وی با تاکید براین مطلب که به گفته" شیخ مفید" رفتار انسان در امر ظهور تاثیرگذار است، گفت:  در این زمینه وظایفی همچون انتظار فرج، همدلی، دعا، صبر، خودسازی، رشد فکری و اجتماعی برعهده داریم،  هرچند اراده خداوند اصلی ترین عامل ظهور امام زمان(عج)می باشد اما باید این آمادگی را در خود ایجاد کرده و افکار عمومی برای تایید و پشتیبانی از ایشان مهیا باشد.
 
این کارشناس مذهبی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه عدالت خواهی و ظلم ستیزی از دیگر شروط ظهور امام زمان (عج) است، بیان کرد: همگان باید خواهان ایشان و تشنه و جوینده عدالت و ظلم ستیزی باشند در این مسیر نباید ترس به دلها راه یابد بلکه ایمانمان را قوی و بر خدا توکل کنیم.
 
وی خاطر نشان کرد: داستان امام زمان(عج)شبیه به داستان حضرت موسی است ایشان هنگامی که جامعه آمادگی دریافت حضورشان را داشته باشند ظهور و عدل الهی را در جهان حکم فرما می کنند.
 
درانی گناه را یکی از عوامل تاخیر در فرج دانست و گفت: تقیه نکردن(افشاء اسرار)، غفلت، نبود تقاضا به اندازه کافی، قطع ارتباط با مسجد از جمله علل تاخیر در ظهور است که در مقابل باید برای تسریع در این امر، تعجیل در فرج را خواهان بود و برای انجام گناهان توبه کرد و کفاره داد، همچنین باید به انجام عمل صالح پرداخت و در انجام واجبات و دوری از محرمات دقت و در برابر ظلم ایستادگی کرد.
 
این کارشناس مذهبی در ادامه با بیان اینکه یکی از شروط ظهور حضرت از نظر "شیخ مفید" فراهم شدن یار است، گفت: به اعتقاد این عالم مردم می توانند با تلاش خود و ایجاد صفات و ویژگی هایی که در اصحاب امام است شرط ظهور را فراهم کنند.
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۶۳۱


ارسال