چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
مدیرکل هواشناسی خبر داد؛
پیش بینی باد و باران برای سیستان و بلوچستان
 
محسن حیدری گفت: وزش باد به نسبت شدید از فردا و بارش باران ار امروز در استان شروع می شود.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: امروز و فردا در نیمه شمالی و برخی ارتفاعات جنوبی شرایط برای رگبار پراکنده بهاری، گاهی رعد و برق و در بعدازظهر و اوایل شب فراهم است.

وی با بیان این که در نیمه شمالی افزایش دما نیز خواهیم داشت ادامه داد: فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده است، بعد از ظهر امروز تا صبح سه شنبه به اوج خود می رسد، به طوری که در برخی نقاط منجر به جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر می شود.

حیدری اضافه کرد: رگبار بهاری، رعد و برق، باد شدید لحظه ای از جمله مخاطرات جوی عصر امروز تا روز سه شنبه این سامانه است که در برخی نقاط منجر به جاری شدن رواناب، آبگرفتگی موقتی معابر،سیلابی شدن مسیل ها می شود.

وی با بیان این که تا پنج شنبه فعالیت سامانه بارشی در استان فعال است، افزود: سه شنبه و چهارشنبه در مناطق شمالی استان وزش باد به نسبت شدید و سرد و همچنین کاهش دما رخ خواهد داد و با ورود سامانه بارسی جدید از سمت جنوب غرب به کشور، چهارشنبه و پنجشنبه استان تحت تاثیر بارش های رگباری همراه با رعد و برق خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید در استان پیش بینی می شود ابتدا نواحی مرکزی و جنوب استان شاهد بارش باشند و روز پنج شنبه این شرایط در سطح استان گسترش یابد.

وی با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی تا جمعه در نقاط مختلف استان ادامه دارد، افزود: با توجه به ماهیت بارش های بهاره، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به مواج بودن دریای عمان تا پایان هفته نیز خاطرنشان کرد: با توجه به شاخص های همرفت، وقوع صاعقه و تگرگ نیز در مدت فعالیت این سامانه بارشی در استان محتمل است.

حیدری گفت: با توجه به شرایط جوی توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد درحاشیه مسیل ها و رودخانه ها خودداری و از رفتن به ارتفاعات و گرده افشانی نخل ها در جنوب استان پرهیز شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۷۴۰


ارسال