سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان؛
کار ساخت مسکن ملی آغاز شده است/بیش از 40هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند
 
ابوالفضل مهدیار گفت: بیش از 40هزار نفر در مرحله دوم به صورت پیامکی و یا سامانه اینترنتی اقدام به ثبت نام در طرح مسکن ملی کرده اند که این تعداد دو برابر ظرفیت استانی است.
ابوالفضل‌مهدیار معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به تمدید زمان ثبت نام طرح مسکن ملی در سیستان و بلوچستان، بیان کرد: با توجه به اینکه در مراحل قبل تعدادی از شهروندان موفق به تکمیل فرایند ثبت نام خود نشده بودند به صورت ویژه برای افراد جامانده زمان ثبت نام و تکمیل مدارک را تمدید کردیم.
 
وی افزود: ما تنها استانی هستیم که برای افراد جامانده این شرایط ویژه را در نظر گرفته ایم و دلیل آن نیز شرایط خاص مردم سیستان و بلوچستان است.
 
مهدیار با تاکید بر اینکه تنها افرادی که برای آنان پیامک ارسال می شود باید برای تکمیل ثبت نام مراجعه کنند، اذعان کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع کرونا، هر روز برای تعدادی از افرادی که در مرحله اول ثبت نام کرده و موفق به تکمیل فرایند ثبت نام خود نشده اند پیامک ارسال می شود تا در ایمنی کامل و زمان بندی خوب بتوانیم آنان را فراخوانده و کار ثبت نام این افراد را انجام دهیم.
 
وی ادامه داد: بیش از 40هزار نفر در مرحله دوم به صورت پیامکی و یا ثبت نام در سایت اقدام به ثبت نام در طرح مسکن ملی کرده اند که این تعداد دو برابر ظرفیت استانی است.
 
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اولین اقدام برای تکمیل ظرفیت در استان پایش اطلاعات این 40هزار نفر است چرا که برخی از آنان مشکل قرمز بودن فرم‌های “ج” را دارند و یا به صورت تکراری ثبت نام کرده و یا یکی از شرایط اصلی این طرح را ندارند، در ادامه اگر هنوز هم بیش از ظرفیت باشند از میان آنان قرعه کشی شده تا پیامک ثبت نام و تکمیل مدارک برای آنان ارسال شود.
 
وی تصریح کرد: در مرحله اول بیش از 17هزار نفر ثبت نام کردند اما از این تعداد تنها چیزی بیش از 7هزار نفر واجد شرایط بوده و از این 7هزار نفر نیز تاکنون تنها کمی بیش از 2هزار نفر مدارک خود را کامل کرده اند و هنوز فاصله زیادی تا تکمیل ظرفیت استان باقی است.
 
مهدیار با بیان این مطلب که برای 4 دهک پایین جامعه نیز طرح های در دست اقدام است، گفت: طرح مسکن ملی برای دهک های متوسط جامعه تدوین شده است اما هستند افرادی که برای آورده 30تا 50میلیونی مشکل دارند و یا در دهک های پایین قرار دارند برای این افراد نیز با کمیته امداد و بهزیستی توافق نامه های امضا شده و در دست اقدام است تا با کمک نهادهای حمایتی برای این عزیزان نیز اقداماتی انجام شود.
 
وی با اشاره به اینکه کار ساخت برخی از واحد ها آغاز شده است، اذعان کرد: با وجود شرایط خاص شیوع بیماری کرونا ما دست از کار نکشیده و کارهای ابتدایی ساخت واحدهای طرح مسکن ملی را انجام داده ایم و قراردادهای برخی از واحدها نیز بسته شده و برخی دیگر نیز در حال پیگیری پروانه ساخت و ساز است، امیدواریم با عادی شدن شرایط کشور بتوانیم با سرعت عملیات ساخت و تحویل واحدهای مسکن ملی را به انجام برسانیم.
 
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان  در پایان با تاکید بر اینکه تا تحویل آخرین واحد دست از تلاش نخواهیم کشید، خاطرنشان کرد: شهروندان نگران نباشند ما تا تحویل آخرین واحد در کنار آنان ایستاده ایم و اگر لازم باشد ده بار دیگر نیز عملیات ثبت نام را انجام خواهیم داد تا به صورت کامل ظرفیت استان کامل شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۷۸۳


ارسال