دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
غلام حیدر زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: کار مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان وبلوچستان به 44 هزارو 940 هکتار از مراتع رسیده است.
غلام حیدر زورقی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: از اوایل آبان ماه سال98 تاکنون کار مبارزه با ملخ صحرایی در استان به 44 هزارو 940 هکتار از مراتع رسیده و بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی بالدار بوده است.

وی بیان کرد: این میزان از مبارزه در شهرستان های سرباز، قصرقند، سراوان، سیب سوران، بمپور، مهرستان، فنوج، نیکشهر ،کنارک، چابهار، زاهدان، خاش و میرجاوه صورت گرفته به گونه ای که در 27 هزار و 322 هکتار مبارزه با ملخ صحرایی بالدار و 17 هزار و 618 هکتار با پوره ملخ انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: طی گزارش های ارسالی به علت بارندگی های اخیر و گرمای هوا شرایط برای حضور ملخ های صحرایی مهیا شده است.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: هم اکنون پانزده شهرستان در استان درگیر مبارزه با این مهمان ناخوانده است که بیشترین مبارزه تاکنون در شهرستان کنارک با هفت هزار و 670هکتار، سرباز با 6 هزار و 509 هکتار و ایرانشهر با 6 هزار و 506 هکتار انجام شده، همچنین شهرستان های مهرستان، میرجاوه و خاش با کمترین آمار ملخ ها مواجه بوده اند.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه هنوز ملخ های صحرایی به سمت اراضی زراعی نرسیده و در مراتع هستند و علیرغم شیوع بیماری خطرناک کرونا، دست اندرکاران بخش کشاورزی به عنوان مدافعان امنیت غذایی رصد و مبارزه بی وقفه با این آفت بین المللی را در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه خواهند داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به افزایش ریزش های ملخ صحرایی در استان از همه مسئولین خواست با کارکنان سازمان جهاد کشاورزی که به عنوان مدافعان امنیت غذایی مشغول انجام وظیفه هستند همکاری بیشتری در تأمین خودرو وتامین اعتبار برای تهیه سم وتجهیزات مبارزه داشته باشند.

زورقی در ادامه بیان کرد: هم اکنون در پنج هزار و 496 هکتار از شهرستان قصرقند، 6 هزار و 160 هکتار از نیکشهر، 2 هزار و130 هکتار از چابهار،  پنج هزار و 170 هکتار از بمپور، هزار و 725 هکتار از سراوان، 850هکتار از سیب و سوران، 500 هکتار از دلگان ، 911 هکتار از فنوج و 630 هکتار از زاهدان کار مبارزه با این ملخ صحرایی انجام شده است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۹۳


ارسال