پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
با آغاز فصل برداشت گندم انجام شد؛
خرید710تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان سیستان و بلوچستان
 
امان اله طوقی، سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت:با آغاز فصل برداشت گندم هم‌زمان کار خرید این محصول با قیمت مصوب دولتی از قرار کیلویی2 هزار 500تومان شروع شد.
به گزارش عصرهامون، امان اله طوقی افزود:  با آغاز فصل برداشت گندم در نیمه دوم فروردین، هم‌زمان کار خرید گندم  با قیمت مصوب دولتی از قرار کیلویی2 هزار 500تومان شروع  شد که در این زمینه تاکنون  710 تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان شهرستان های راسک، بمپور وایرانشهر خریداری شده است.

وی بیان کرد: درسال زراعی جاری 13 مرکز خرید گندم از سوی شرکت غله وخدمات بازرگانی و مدیریت تعاون روستایی در سطح استان راه اندازی شده است.

این مقام مسئول عمده ارقام گندم کشت شده در مزارع استان را چمران2، افلاک، سارنگ، افق، نارین دانست و گفت: در سال زراعی99-98خوشبختانه بیش از 68 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت گندم رفته است.

طوقی با اشاره به اتمام برداشت گندم در سطح ۸۰۰هکتار از گندمزارهای استان تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از 50 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از گندم کاران استان خریداری شود.

گفتنی است کار برداشت گندم در سیستان وبلوچستان از شهرستان های جنوبی آغاز وبا گرم‌تر شدن هوا، برداشت گندم در سایر مناطق نیز انجام می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۰۹۶


ارسال