پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
زینب عارفی گفت: شیرین ترین خاطره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد اینکه یکبار برای معالجه به بیمارستان مراجعه کرده و هنگام تسویه حساب هزینه را به همراه یک شاخه گل به دکتر تقدیم کردم که آن پزشک دانش آموز بنده بود.
زینب عارفی، یکی از معلمان نمونه سال98 در سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با گذشت 31 سال فعالیت در شغل انبیاء، 24سال آن را به عنوان مدیر متوسطه، چهار سال به عنوان معاون در مقطع ابتدایی و هم اکنون با مدرک فوق لیسانس در سمت مدیر دبستان شاهد درشهرستان زابل مشغول به خدمت می باشم.

وی بیان کرد: علاقه به معلمی ازدوران کودکی با من عجین شده بودو اگر بار دیگر متولد شوم باز هم این راه را ادامه خواهم داد.

این معلم نمونه ادامه داد: همیشه معلم کلاس اول «خانم داورپناه» را دوست داشتم و هیچ‌وقت فراموش شان نمی‌کنم، وی بی‌نهایت رئوف و مهربان بود.

وی ویژگی یک معلم نمونه را ارتباط خوب و صمیمانه در طول خدمت با دانش آموزان، والدین و ارباب رجوع دانست و گفت: یک معلم نمونه خود را وقف کار کرده تا به نتیجه مطلوب برسد. عمده فعالیت هایی که در این مدت داشتم حضور فعال در مجمع خیرین رویش مهر بود به گونه ای که کلاس های توانمندسازی معلولان را با تمام قدرت انجام داده و برای معلمین آنها به مدت چهار سال در روزهای پنجشنبه و جمعه بدون هیچ هزینه ای تدریس ارائه و این امر منجر به رشد خوبی در عرصه سوادآموزی شد.

عارفی در ادامه به بهترین هدیه روز معلم اشاره و تصریح کرد:مادر یکی از دانش آموزان برایم هدیه ای هر چند کوچک تدارک دیده بود اما هنگامی که فهمید من دختر همان مردی هستم که مدت ها قبل به همسرش کمک کرده، قدردانی کرد.

وی مهمترین دغدغه معلمین را طرح رتبه‌بندی آنان بیان و افزود: امید می‌رود مسئولان این مشکل را برطرف کنند زیرا معلمان از برخی خدمات که سایر ارگان ها از آن بهره مند هستند محروم بوده، به طور مثال مدتی قبل بیمه طلایی کمک حالی برای یک معلم بود اما الان بیشتر مراکز درمانی بیمه طلایی را قبول ندارند، همچنین اعمال مدرک برای معلمین یکی دیگر از دغدغه‌ هایی است که برای آنها اعمال نمی شود.

این مسئول تلخ ترین خاطره دوران خدمت خود را ناعدالتی در موضوع معلمان عنوان کرد و ادامه داد: شیرین ترین خاطره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد این است که یکبار برا معالجه به بیمارستان مراجعه و هنگام تسویه حساب هزینه را به همراه یک شاخه گل به دکتر تقدیم کردم که آن پزشک دانش آموز بنده بود و این بهترین خاطره دوران خدمتم می باشد.

وی فرق دانش آموزان امروز و دیروز را در رشد علمی دانست و گف: بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی باعث شده دانش آموزان سوالات شان نسبت به سالهای گذشته تفاوت داشته باشد و این مهم فرق بین دانش آموزان دیروز و امروز است که دیدگاه شان تحت تاثیر قرار گرفته است.

این معلم نمونه ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا معلمان در ارائه آموزش توقف ایجاد نکرده و بسیاری از دانش آموزانی که از فضای مجازی محروم بودند را با کمک خیرین برای آنها جزوه تهیه کرده، همچنین برای برخی از دانش آموزان نیز جزواتی تکثیر و از شنبه 12 اردیبهشت ماه در مدارس توزیع می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۴۳۲


ارسال