سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵
حضور سبزپوشان بی ادعای سپاه درصف مبارزه با کرونا؛
بسیج جامعه پزشکی در آزمون کرونا خوش درخشید/ از اعزام تیم‌های آموزشی به مناطق حاشیه نشین تا غربالگری نمازگزاران
 
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان آخرین اقدامات این قشر از بسیج در راستای مبارزه با کرونا و حضور در رزمایش کمک مومنانه را تشریح کرد.
فاطمه کمیلی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: از آنجایی که موضوع بهداشت و درمان یکی از نیاز‌های مناطق محروم و کم‌برخورداربه شمار می رود و بسیج جامعه پزشکی در این میان گام ای موثری ایفا کرده است، پس از شیوع ویروس منحوس کرونا و در پی لبیک به ندای رهبر انقلاب این قشر از بسیج نیز در راستای کمک به محرومان وارد خط مقدم مقابله با ویروس کووید 19 شد و دوشادوش مدافعان سلامت برای ریشه کنی این بیماری درتلاش است.

وی با اشاره به تداوم گندزدایی و ضدعفونی روستاها و مراکز مختلف در اقصی نقاط استا، بیان کرد: به همت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ها همچنان تا پایان شکست کرونا خدمات موثری در بین افراد جامعه ارائه می شود.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه بسیج جامعه پزشکی استان در راستای پیشگیری، کنترل و آموزش تا زمان ریشه‌کنی و از بین رفتن ویروس کرونا ادامه خواهد داشت، افزود: در راستای قطع زنجیره کرونا تاکنون مقادیر زیادی قوطی محلول ضدعفونی، ماسک و دستکش بین افراد به ویژه کارگران توزیع شده است.
 

این مقام مسئول با اشاره بر اعزام تیم‌های آموزشی به مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین ادامه داد: در راستای برنامه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و بررسی برنامه فاصله گذاری اجتماعی در صنوف مختلف از آرایشگاهها،نانوایی ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی  آموزش های لازم در خصوص رعایت نکات بهداشتی به متصدیان ارائه شده است.
 

 
جانشین بسیج جامعه پزشکی استان تب سنجی و غربالگری از شرکت کنندگان در نمازهای جمعه و یا حضور آنها در مساجد در ماه مهمانی خدا را دیگر اقدام مهم در ریشه کنی کرونا دانست و تصریح کرد: توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و افطاری بین نیازمندان، ضدعفونی و گندزدایی خانه ها و محل کار بیماران کرونا مثبت، توزیع غذای گرم در حاشیه شهرها، ضدعفونی و گندزدایی ساختمان و کلاس های درس مدارس، نظارت از مساجد برای فاصله گذاری اجتماعی و کنترل مراکز طبخ غذا، توزیع ماسک و استقرار تیم پایش و تب سنجی واحد بیماری ها از دیگر اقدامات است.
 
 

انتهای پیام/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۱۴۱


ارسال