چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه خبرداد؛
اجرای 17 هزار و 974 پروژه محرومیت زدایی توسط قرارگاه قدس نزسادر سیستان وبلوچستان/از امدارسانی به سیل زدگان تا ریشه کنی ویروس کرونا
 
علی اکبر جعفری گفت: از سال ۸۸ که نیروی زمینی سپاه فعالیت خود را در سیستان و بلوچستان آغاز کرد تاکنون 17 هزار و 974 پروژه محرومیت زدایی در اقصی نقاط دورافتاده استان و مناطق صعب العبور اجرا کرده است.
علی اکبر جعفری، معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اقدامات محرومیت زدایی قرارگاه منطقه ای قدس نزسا افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا از بهمن ماه سال گذشته تا20 فروردین ماه جاری حدود352 هزار و 500 بسته معیشتی با مشارکت رده های حمایتی قرارگاه قدس، سپاه سلمان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، بنیاد برکت، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، گروه های جهادی و موسسات خیریه، شورای هناهنگی تبلیغات اسلامی و هلال احمر تهیه و به اقشار آسیب دیده از این بیماری توزیع شده است.

وی بیان کرد: از سال ۸۸ که نیروی زمینی سپاه فعالیت خود را در سیستان و بلوچستان آغاز کرده است تاکنون 17 هزار و 974 پروژه انجام شده که از این تعداد 10 هزار و 679 پروژه عمرانی روستایی و اشتغالزایی در استان شامل 2 هزار و 241 واحد مسکن محرومین، 2هزار و979 پوژه زیرساخت روستایی، احداث و تکمیل 227 واحد آموزشی و پنج هزار و 226 پروژه در زمینه اشتغال وکشاورزی به بهره برداری رسیده است.
 
معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه به اجرای طرح رزاق در 6 گذری مرزی میل181، میل 192، درپان، کوهک، تخت عدالت و میل119 اشاره کرد و گفت: احداث کارگاه های صنایع دستی و پوشاک، تیرچه بلوک و در و پنجره، احداث مزارع پرورش شترمرغ و بلدرچین، راه اندازی پنل خورشیدی و نانوایی، احیاء معادن و احداث استخر پرورش ماهی و جایگاه دام، حفر و بازسازی چاه های کشاورزی و قنات، تسطیح اراضی کشاورزی، احداث و ترمیم گلخانه و ... از جمله طرح های اشتغالزا و توانمندساز در راستای معیشت ساکنان مناطق محروم در اقصی نقاط دور افتاده استان می باشد.

از ویزیت رایگان بیماران تا توزیع جهیزیه و بسته های معیشتی

وی ادامه داد: احداث و تکمیل 227 پروژه فضای آموزشی شامل احداث 57 مدرسه، احداث 45 واحدخانه عالم و بازسازی 34 حوزه علمیه از دیگر اقدامات انجام شده در راستای محرومیت زدایی می باشد.

جعفری خاطر نشان کرد: در طی یازده سال گذشته 659 هزار و 115 نفرخدمات اجتماعی (به جز خدمات ارائه شده در بیمارستن های صحرایی) به افراد نیازمند در نقاط دورافتاده ارائه شده، همچنین چهار هزار و 312 سری جهیزیه،89 هزار و 781 بسته معیشتی، 53 هزار ضیافت افطاری، 108 هزار و 860 پس غذای گرم، 189 هزار و 700 بسته لوازم التحریر و هشت هزار و 500 دست پوشاک مدارس، کمک نقدی به بیماران صعب العلاج، ایتام و زنان سرپرست خانواده و کمک هزینه تحصیلی نیز در بین افراد توزیع شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: هفت هزار و 295 پروژه دیگر به تعداد چهار هزار و 840 پروژه عمرانی و اشتغالزایی، احداث 2 هزار و250 واحد مسکن ویژه مددجویان کمیه امداد و بهزیستی، احداث پنج باب مدرسه شبانه روزی و راه اندازی 200 نیروگاه خورشیدی از جمله برنامه های دردست اقدام است.

وی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه با راه اندازی 51 بیمارستان صحرایی به بیش از 2میلیون نفر خدمات ارائه شد، گفت: با احداث پروژه های عنوان شده زمینه اشتغال34 هزار و 621 نفر به صورت کارگر فصلی، یازده هزار و 13 نفر اشتغال دائم و 99هزار و 260 نفر اشتغال با اجرای طرح رزاق ایجاد شده است

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه در ادامه به اقدامات صورت گرفته توسط قرارگاه فرعی عملیاتی با بکارگیری رده های تحت امر و نواحی مقاومت بسیج، گروه های مهندسی و جهادی در راستای کمک وامداد رسانی به مردم سیل زده جنوب استان اشاره کرد و گفت: در این مدت 100 گروه جهادی امدادرسان در قالب سه هزار و 700 نفر نیرو بکار گیری شد، همچنین ارسال 490 تن کالا به صورت زمینی و 91 تن به صورت هوایی به مناطق صعب العبور، بازگشایی 200 روستا، بکارگیری70 دستگاه ماشین آلات مهندسی و 180 خودروی سبک، امدارسانی به51 هزار و300 خانوار، توزیع 25 هزار بسته معیشتی و 17 هزار وسایل گرمایشی، توزیع هزار سری اقلام منزل و... از دیگر اقدامات انجام شده در راستای کاهش آلام مردم در مناطق سیل زده بوده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۵۴۷


ارسال