چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
معاون مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
گام مثبت بندر چابهار برای حفظ منافع آیندگان از سواحل جنوب شرق
 
عباس آذرپیکان گفت: بندر چابهار به منظور حفظ حق و منافع آیندگان از سواحل سیستان و بلوچستان، طرح تدقیق مدیریت یکپارچه سواحل استان را در دستور کار قرار داده است.
عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد:  مرحله اول مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی  از سال 84 تا 90 توسط سازمان بنادر با همکاری 16 نهاد و وزارتخانه انجام شد.

وی ادامه داد: این مطالعات پس از انجام مراحل تصویب در سازمان بنادر، شهریور 91 در شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب و به استانداران ساحلی به عنوان یک مرجع جهت استفاده در تصمیم گیری ها و اقدام های مربوط به سواحل ابلاغ شد.

 معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی استان با بیان این که یکی از وظایفی که در این مصوبه به سازمان بنادر محول شد، تدقیق و بررسی جزئی مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی  بود، اذعان کرد: در همین راستا از اواخر سال گذشته در جهت تدقیق این مطالعات، از ظرفیت مشاوران متخصص استفاده شد.

وی افزود: خروجی این مطالعات نقشه هایی است که کاربری اراضی در نوار ساحلی را مشخص نموده و امکان مکان نمایی و واگذاری بهینه ترین اراضی جهت احداث کارخانه های فرآوری را میسر می سازد به گونه ای که هیچگونه مغایرتی با توزیع یکنواخت جمعیت و منابع زیستی وجود نداشته باشد.
 

آذرپیکان گفت: مشاور جهت تدقیق طرح ملی ICZM یا مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان نیز انتخاب شده و مطالعات آن در حال انجام است که انتظار می رود همه ارگان های متولی در سیستان و بلوچستان در خصوص انجام مطالعات این طرح با مشاور همکاری و هماهنگی لازم را به عمل آورند.

 وی بیان کرد: در همین راستا دوازدهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار و با حضور مدیرکل مهندسی سواحل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران کل دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری شهرستان چابهار برگزار شد.

این مقام مسئول هدف از تشکیل این کمیته را هماهنگی بین ارگان ها و دستگاه های متولی که در بخش ساحلی فعالیت دارند اعلام و اذعان کرد:  در این نشست موضوع مکان نمایی پروژه های گردشگری در سواحل استان و پروژه شهرداری بندر چابهار مورد بررسی قرار گرفت.

آذرپیکان افزود: طبق دستور استاندار دستگاه های اجرایی باید علاوه بر توجه به قانون مداری، موارد مطروحه در حوزه سواحل را در کارگروه مدیریت سواحل استان بررسی و حل و فصل کنند.

وی با اشاره به تقدیر استاندار از عملکرد خوب بندر چابهار از تخلیه و بارگیری کالا، ادامه داد: کمیته سواحل، یکی از کمیته های راهبردی مهم جهت هماهنگی بین بخشی است که جلسات آن منظم و به صورت شفاف برگزار می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۴۳


ارسال