چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۴
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛
جوانان پویای امروز؛ هوشیار در برابر ایادی استکبار/ نسل های بعد از انقلاب پیرو خط امام (ره) هستند
 
علی کیخا گفت: جوانان ایران در نسل های بعد از انقلاب بیداری لازم را داشتند و دارند و با پیروی از خط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به دنبال برآورده شدن اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در داخل کشور و جهان هستند.
علی کیخا، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با عصرهامون، با تسلیت فرا رسیدن ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بیان کرد: حدود ۱۰ سال حضرت امام خمینی (ره) رهبری و معماری حکومت اسلامی را در ایران بر عهده داشتند و توانستند حکومت جمهوری اسلامی را در این کشور ایجاد و پایه ریزی کنند.

وی ادامه داد: با همه مشکلاتی که داشتیم و جنگ های داخلی که منافقین با تحریک آمریکا و ایادی استکبار و طرفداران رژیم شاهنشاهی در ایران انجام دادند، مردم ایران هوشیار و بیدار به فرمان حضرت امام (ره) در صحنه حضور پیدا کرده و این توطئه ها را خنثی کردند.

 به گفته این مدرس دانشگاه، دشمنان با توجه به توطئه ها و جنگ های داخلی که ایجاد کردند و نتوانستند به نتیجه برسند، رژیم بعثی عراق را تحریک کردند تا با ایجاد جنگ خارجی و تحمیلی بر ایران بتوانند به اهداف خود دست یابند، رژیم بعث عراق هم به سرکردگی صدام حسین وارد جنگ ناخواسته با ملت ایران شد و حدود ۸ سال این جنگ طول کشید.

کیخا اضافه کرد: دهه اول انقلاب به پایان رسید و در چنین روزهایی حضرت امام (ره) دار فانی را وداع گفتند و از کنار ملت ایران رفتند، در آن روز شاهد خروش مردم ایران بودیم که برای تشییع پیکر امام خمینی (ره) آمده بودند، حضوری که در طول تاریخ بی نظیر بود و هیچ گاه در هیچ جایی از دنیا اتفاق نیفتاده بود.

وی تصریح کرد: در تاریخ شاهد چنین مراسم با شکوهی نبودیم تا این که در تشییع پیکر شهید سلیمانی مردم ایران مجدد همان تاریخ را تکرار کردند.

این کارشناس بیان کرد: پس از رحلت امام خمینی (ره) و انتخاب مقام معظم رهبری، در بخش روحانیت و غیرروحانیت با تحریک عوامل خارجی به دنبال تحریف خط حضرت امام (ره) بودند، چراکه فکر می کردند با رحلت امام خمینی (ره) این قیام و انقلاب اسلامی خاتمه می یابد و با این تحریف ها تلاش می کردند مردم را نسبت به انتخاب رهبر بعدی دلسرد کنند.

کیخا افزود: در دین اسلام تحریف زیاد رخ داده است، دشمنان بیکار نیستند و بعد از رحلت پیامبر گرامی (ص) نیز برخی احادیث را جعل و خود را پیامبر معرفی می کردند.

وی گفت: وعده الهی این است که هیچ وقت این افکار باطل به نتیجه نمی رسد، در شرایط فعلی مردم ایران و به ویژه جوانان و حتی کودکان دهه ۹۰ بسیار هوشیار شده اند و با بصیرت هستند و می‌دانند با تبعیت از رهبری باید راه را به درستی انتخاب کنند.

این مدرس ادامه داد: هر چند برخی از دولت هایی که در جمهوری اسلامی ایران سر کار می‌آیند راه و روش درستی را برای رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران انتخاب نمی کنند و بیشتر به دنبال حزب گرایی و اهداف شخصی خود هستند.

کیخا ابرازامیدواری کرد: مردم با هوشیاری بیشتر بتوانند در آینده مسئولان بهتری را انتخاب کنند تا دیگر چنین اتفاقاتی نیفتد با این حال جوانان ما در نسل های بعد از انقلاب بیداری لازم را داشتند و دارند و با پیروی از خط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به دنبال برآورده شدن اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در داخل کشور و جهان هستند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۲۴


ارسال