دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۱
کارشناس ارشد علوم سیاسی:
اندیشه های امام راحل چراغ راه آزادی خواهان جهان است/توکل بر خدا بزرگترین ویژگی شخصیتی امام خمینی بود
 
حامد میرشکاری با بیان اینکه توکل بر خدا بزرگترین ویژگی شخصیتی امام خمینی بود، گفت: انديشه های ناب امام خمينی(ره) تا هميشه تاريخ چراغ راه همه آزادی خواهان جهان است.
حامد میرشکاری، کارشناس ارشد علوم سیاسی درباره ویژگی‌های شخصیتی امام راحل(ره) در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: معمار کبیر انقلاب یک شخصیت فراملی و فرامنطقه‌ای بودند که با گذشت سال ها از زمان رحلت ایشان، طرز فکر و مکتب وی چراغ راه برای تمام آزادی خواهان جهان اعم از مسلمان و غیرمسلمان است.
 
وی بیان کرد: در صحبت های ایشان نکاتی مطرح شده که با الگوگیری از آنها می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد، نمونه بارز آن زندگی ساده و بی آلایش ایشان است که از یک سو ساده زیست بودند و از سوی دیگر در اوج اقتدار، ابهت و وقار قرار داشتند.
 
این کارشناس ارشد علوم سیاسی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه توکل بر خدا بزرگترین ویژگی شخصیتی امام راحل بود،تصریح کرد: اگر می خواهیم مکتب امام تداوم پیدا کند، باید به خدا تکیه کنیم و تنها از خدا بترسیم و از قدرت های پوشالی بشری واهمه نداشته باشیم.
 
وی ادامه داد: رهبری پیامبرگونه امام راحل(ره) را ملت ایران بسیار دوست داشتند؛ ایشان معتقد بود مردم ولی نعمتان انقلاب هستند که به واسطه پشتیبانی آنها انقلاب اسلامی رقم خورد، به مستضعفان و محرومان توجه ویژه ای داشتند که اگر امروز مسئولین این راهبرد امام را در پیش گیرند خیل عظیمی از مشکلات رفع خواهد شد.
 
سردار سلیمانی تربیت شده مکتب امام خمینی (ره) بود

میرشکاری با تاکید بر این مطلب که مکتب امام دستورالعمل و راهگشای همگان  برای انجام امورات مختلف است، افزود: در این مکتب نیروهای بسیجی و رزمندگان اسلام هشت سال با دست خالی در مقابل تمام ابرقدرت های جهان ایستادگی کرده و به پیروزی دست یافتند، مکتبی که سردار سلیمانی ها در آن رشد و نمو پیدا کرد و باعث شد دشمن در تمام اهداف و توطئه های خود ناکام و شکست خورده باشد.
 
وی خاطر نشان کرد: حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) در مکتب خمینی (ره) رشد کردند  به گونه ای که رهبری انقلاب اسلامی بعد از رحلت امام (ره) توسط خلف صالح او "سید علی" ستودنی است و آنچه شخص ایشان رابه عنوان یک رهبر برجسته جهانی مطرح می‌کند، گذشته از تعلق مطلق وی به اسلام و سرسپردگیش در پیشگاه خداوند که رمز اساسی موفقیت‌های رهبری به شمار می‌رود، داشتن تمام خصوصیات برجسته ای که در وجود امام راحل(ره) خلاصه می‌شد.
 
این کارشناس ارشد سیاسی ادامه داد: امروز دشمن اول انقلاب اسلامی، اسرائیل نیست زیرا با همت و پشتکار نیروهای سپاه قدس و حزب الله؛ ملت ایران اسرائیل را ذره ای بها نداده و به آن فکر نمی کند بلکه دشمن اصلی،"آمریکای جنایتکار " است و برنامه هایی که ریخته می‌شود در مقابله با آمریکا می باشد، آمریکایی که دنیا در سیطره اش بود و امروز نه تنها شاهد افول قدرت پوشالی آن در منطقه و عرصه بین الملل هستیم بلکه هم اکنون این کشور از داخل نیز رو به افول است.
 
وی بیان کرد: حمله به پایگاه عین الاسد توسط سربازان رهبر انقلاب، انهدام پهپاد آمریکا، ارسال بنزین توسط پنج فروند کشتی ایرانی به ونزوئلا وغیره، تنها نمونه ای از قدرت فرزندان مکتب خمینی(ره) است که نشان از قدرت و آزادی ملت ایران دارد.
 
میرشکاری خاطر نشان کرد: در این میان افرادی که در داخل دل در گرو بیگانگان و نگاه های غرب گرایانه دارند باید از این مکتب الگو بگیرند و چشم به داخل داشته باشند، با مردمی که پای انقلاب بوده، ایستاده و خواهند بود و بدانند این مملکت؛ مملکت مستضعفان و محرومان است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۸۷


ارسال