جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
جای خالی مرکز جامع ترک اعتیاد بانوان در سیستان و بلوچستان
 
فریبا برنایی بجد گفت: راه اندازی مرکز جامع ترک اعتیاد بانوان در سیستان و بلوچستان ضروری است.
فریبا برنایی بجد، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در مراکز جامع ترک اعتیاد، بانوان معتاد به لحاظ روان شناختی و روانشناسی و علل روی آوری آن ها به اعتیاد درمان می شوند و ارتقای شخصیت می یابند و در امورات اجتماعی با هم مشارکت می‌کنند و در نهایت با ترک اعتیاد یک انسان سالم می شوند، در کنار آن یک مهارت آموزی و حرفه آموزی نیز دارند.

وی ادامه داد: در برخی مراکز ترک اعتیاد آقایان در سیستان و بلوچستان به صورت روان شناختی و روانشناسی بر روی مردان معتاد کار می کنند و شخصیت های انسانی آن ها را بالا می برند که در مکاتبه با استاندار راه اندازی مرکز جامع ترک اعتیاد بانوان در استان درخواست شده است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بانوان خروجی از مراکز جامع ترک اعتیاد وارد بازار کار می‌شوند و آسیب‌ کمتری می‌ بینند، جای این مرکز در استان ما خالی است، اگرچه مراکز ترک اعتیاد در شهرستان های مختلف داریم، اما مرکز جامع وجود ندارد و  درخواستم از مجموعه استان، شورای مواد مخدر و بهزیستی این است که این مرکز را پایه ریزی کنند.

برنایی بجد ادامه داد: آمار اعتیاد خانم‌ها نسبت به آقایان بسیار کمتر است، اما آسیب‌های اجتماعی ما در سطح جامعه رو به گسترش بوده که یکی از دلایل آن فضای مجازی است که در اختیار همه قرار گرفته، از طرف دیگر رسانه‌های معاند نیز در این زمینه دخیل هستند.

به گفته این مقام مسئول، سیستان و بلوچستان در مرز دو کشور با آسیب های زیاد و در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد، بنابراین در معرض خطر بیشتری است و خانم‌های این استان نیز به نسبت به بقیه کشور بیشتر در معرض آسیب هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: البته افکار سنتی در استان ما به شکلی است که به نهاد خانواده توجه می شود و بانوان سیستان و بلوچستان به اعتیاد و مواد مخدر کمتر روی می آورند، اما وجود بانوی معتاد در این استان قابل انکار نیست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۵۴۶


ارسال