سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴
اقتصاد جنوب شرق در مسیر رونق؛
طوفان کرونا در جهان؛ تجارت سیستان و بلوچستان روی ریل توسعه/ صادرات از بازارچه‌های مرزی ۱۸ درصد افزایش یافت
 
مبین علی میر مدیر بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان گفت: در سه ماه اول امسال با وجود شیوع بیماری کرونا و به تبع آن ایجاد محدودیت های مرزی، صادرات در بازارچه‌های مرزی استان نسبت به مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.
مبین علی میر مدیر بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در سه ماه اول سال گذشته میزان صادرات از بازارچه های مرزی استان 70 میلیون و 250 هزار و 387 دلار بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 82 میلیون و 590 هزار و 291 دلار رسید.

وی بیان کرد: بازارچه های مرزی استان به دلیل بيماري کرونا تنها سه روز در هفته مشغول فعالیت بودند که با پیگیری‌های انجام شده با کشور پاکستان از این پس بازارچه ها می توانند هر روز به فعالیت خود ادامه دهند.

به گفته این مقام مسئول، امید است با افزایش تعداد روزهای کاری در بازارچه ها، صادرات غیرنفتی از طریق مرزهای استان رونق قابل توجهی داشته باشد.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مرزهای سیستان و بلوچستان با پاکستان از میرجاوه تا ریمدان فعال است و اغلب صادرات به کشور پاکستان از طریق این مرزها صورت می گیرد.

میر تصریح کرد: در ۱۲ ماه سال ۹۸ میزان صادرات بازارچه های مرزی استان ۷۷۶ میلیون و 674 هزار و 133 دلار بود که این رقم در سال ماقبل آن 655 میلیون و 545 هزار و 688 دلار گزارش شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۸۸۹


ارسال