شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱
مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان؛
تولید 25 مگاوات برق در فاز دوم نیروگاه 50 مگاواتی سراوان/ سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت بیشماری در تولید انرژی است
 
علیرضا پرنده مطلق گفت: با نصب تجهیزات فاز دوم نیروگاه ۵۰مگاواتی سراوان در ماه آینده، 25 مگاوات برق وارد مدار می شود.
علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: نیروگاه ۵۰ مگاواتی سراوان دو واحد دارد که تجهیزات مربوط به واحد 25 مگاواتی اول، سال گذشته با هزینه ۱۵۰ میلیارد تومان وارد سراوان شد.

وی بیان کرد: بخشی از تجهیزات و ترانسفورماتورهای سنگین فاز دوم این نیروگاه نیز پنج شنبه گذشته وارد سیستان و بلوچستان شد و باقی تجهیزات در مسیر ورود به استان است.

به گفته این مقام مسئول، این دو واحد تنها واحدهای موبایل دولتی در کل کشور هستند که با نظر مساعد همایون حائری، معاون وزیر نیرو و به ‌رغم کاستی های مختلف در دیگر نقاط کشور به سراوان منتقل شد.

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: واحد یک این نیروگاه ۵۰مگاواتی برای بهبود شرایط ولتاژ و با پیگیری های برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در کمترین زمان به سراوان منتقل و نصب شد و تست راندمان این واحد ۲۵ مگاواتی به میزان35.46 درصد توسط شرکت‌ مپنا ثبت شد، این راندمان از کل نیروگاه های گازی استان درصد بالاتری را نشان می دهد.

پرنده مطلق تصریح کرد: واحد دوم ادامه واحد اول است که در کنار آن قرار می‌گیرد و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه داشت و برای این دو واحد در مجموع ۳۵۰ میلیارد تومان صرف شد.

وی گفت: این واحدها دوگانه سوز بوده و گازوئیل و گاز استفاده می کنند، در حالی که نیروگاه‌های حرارتی فقط گازوئیل سوز هستند.

به گفته این مقام مسئول، واحد ۲۵ مگاواتی اول به شبکه اضافه شده و تولید دارد، این نیروگاه باعث بهبود ولتاژ و پایداری بیشتر برق در ناحیه سراوان شده است و در مواقع ضروری امکان تأمین بخشی از نیاز این شهرستان را دارد و اگر احساس کمبود ولتاژ وجود داشته باشد این واحد می تواند رفع کند.

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته علاوه بر ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه واحد اول، ۹۰ میلیارد تومان برای خط ۱۳۲ کیلو ولت سراوان - دهک - سیرکان 105 کیلومتر دومداره صرف و ۱۱ میلیارد تومان دو پست موقت 63/20 کیلو ولت در سیرکان و دهک احداث شده است.

پرنده مطلق بیان کرد: در سراوان در سطح انتقال و فوق توزیع برق مشکلی وجود ندارد و واحد دوم ۲۵ مگاواتی در یک ماه آینده به مدار اضافه می شود و تاثیر مثبتی بر پایداری شبکه برق سراوان دارد.

وی تصریح کرد: شبکه برق پیوسته است و  ۴۰ درصد نیاز در کل استان در پیک بار از تبادل با استان های همجوار تامین می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۰۸۷


ارسال