دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰
عضو اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
لزوم تحریم کالاهای کره ای توسط مردم و مسئولان ایران/ سفیر کره جنوبی باید از کشور اخراج شود
 
محمود تهی دست، گفت: ملت ایران هم باید کالاهای کره ای را تحریم کنند و حتی مسئولان اجازه ندهند کالاهای تولیدی این کشور وارد شود.
محمود تهی دست، عضو اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان درگفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به موضوع تحریم ایران و ارتباطاتی که کره جنوبی با آمریکا دارد، در اقدامی ناشایست پول کشورمان را بلوکه کرده است.
 
وی ادامه داد: معاملاتی که کره جنوبی از نظر مالی با آمریکا دارد و سرمایه گذاری هایی که آمریکا در این کشور انجام داده، از جمله عواملی است که به موجب آن کره جنوبی تابع دستورات آن ها است.
 
این اقتصاد دان تصریح کرد: کره تابع دستوراتی است که از سوی بانک مرکزی آمریکا برایش صادر می‌شود، زیرا تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران آمریکایی در این کشور فعالیت دارند، به همین دلیل دست به این اقدام زده است.
 
تهی دست با بیان این که این کار کره جنوبی جالب و پسندیده نیست، افزود: با توجه به این شرایط، در آینده اتفاقات خاص رخ می‌دهد که باید مسئولان ما این بی مهری کره را در شرایطی که روابط با دنیا خوب می شود تلافی کنند.
 
وی اذعان کرد: کره یکی از کشورهایی است که در ایران خیلی سرمایه‌گذاری کرد، ولی عمده اقدامات آن مربوط به کالاهای وارداتی بود، ملت ما هم باید کالاهای کره ای را تحریم کنند و حتی مسئولان اجازه ندهند کالاهای تولیدی این کشور وارد شود.
 
عضو اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کره جنوبی نسبت به کشورمان کم لطفی و بی مهری کرده که در دنیای اقتصاد کار جالبی را انجام نداده است، در نتیجه کره باید در آینده از کشور ما حذف شود.
 
تهی دست با بیان این که سفیر کره تابع دستورات مسئولین کشورش است، ادامه داد: کره منافع خودش را در نظر می‌گیرد و از پولی که ما در این کشور داریم استفاده تام می برد، این پول در اختیارش است و ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم آن هم در این شرایط که جهان گرفتار بیماری کرونا است و ما نیازمند به این پول هستیم که واردات دارو و مایحتاج اصلی را انجام دهیم.
 
وی اضافه کرد: با این شرایطی که کره نسبت به کشورمان به وجود آورده است اصلا نیازی به حضور سفیر این کشور در ایران نیست و باید اخراج شود، چراکه روابط تجاری ما را با کره جنوبی بستند، سفیر این کشور فقط کار دیپلماتیک انجام می دهد.
 
این اقتصاددان با بیان این که منافع به سود کره است، تصریح کرد: وزارت امور خارجه ایران باید در این شرایط قدرت بیشتری نشان دهد، نمایندگان مجلس باید وارد این موضوع شوند که در این شرایط سختی که گرفتار شدیم با توجه به شیوع کرونا و مشکلات خاصی که در این قضیه داریم نیاز به پول های مان داریم.
 
تهی دست خاطرنشان کرد: دنیای استکبار و حتی سازمان ملل، آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی هم در این مقطع در رابطه با کشور ما کم کاری می کنند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۱۴


ارسال