شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۹
با هدف جلوگیری از فرسودگی جسمی و روحی رانندگان؛
صدور صورت وضعیت برای رانندگان ناوگان عمومی متخلف وجود ندارد/هر3ساعت رانندگی15 دقیقه استراحت
 
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: در صورت عدم رعایت ساعت کاری مجاز توسط رانندگان ناوگان عمومی اتوبوسی،امکان صدور صورت وضعیت برای متخلفین وجود نخواهد داشت.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: در صورت عدم رعایت ساعت کاری مجاز توسط رانندگان ناوگان عمومی اتوبوسی، از تاریخ 15 مردادماه سال جاری امکان صدور صورت وضعیت برای متخلفین وجود نخواهد داشت.

وی بیان کرد: بر اساس طرح‌ ساماندهی ساعت کاری رانندگان ناوگان عمومی اتوبوسی که دی ماه سال گذشته در یکصد و یکمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به تصویب رسیده است، رانندگان این دسته از ناوگان حمل و نقل عمومی ملزم به استراحت به مدت یک روز کامل در هفته شدند.

این مقام مسئول هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از فرسودگی جسمی و روحی ناشی از فعالیت شغلی مستمر و روزانه رانندگان و ایجاد فرصت استراحت دور از محیط کار برای کسب آرامش و رسیدگی به امورات شخصی و خانوادگی بیان کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بر اساس آئین نامه اجرایی ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات، سقف مجاز رانندگی برای رانندگان بخش حمل و نقل عمومی در هر 24 ساعت، 9 ساعت می باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: با توجه به اینکه استراحت‌های کوتاه در بین رانندگی از عدم تمرکز ناشی از یکنواختی کار و خستگی جلوگیری می کند، لذا با رعایت سقف مجاز مذکور،، به ازای هر ۳ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت و یا به ازای هر 4 و نیم ساعت رانندگی، ۳۰ دقیقه استراحت الزامی است.

وی در پایان گفت: جهت عملی کردن قانون و نظارت بر حسن اجرای آن، در صورت مشاهده عدم رعایت سقف مجاز رانندگی و استراحت توسط رانندگان اتوبوس، برای متخلفین صورت وضعیت صادر نخواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۶۲۹


ارسال