دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
قهرمان 11 دوره وزنه برداری جهان مطرح کرد؛
کمپین به وقت روشنایی؛ میدان عرض اندام همه مردم/صرفه جویی شاه کلید پیشگیری از خاموشی است
 
اسحاق نارویی گفت: کمپین به وقت روشنایی فرصتی برای نقش آفرینی همه مردم ایران زمین در وادی صرفه جویی در مصرف برق، کمک به اقتصاد کشور و پیشگیری از خاموشی های تابستان است.
به گزارش عصرهامون، با توجه به گرمای پیش رو که طی روزهای آتی نیز به اوج می‌رسد، به طور طبیعی مصرف برق در سراسر کشور نیز به اوج می رسد و با مشکل در تامین برق مواجه خواهیم بود، با توجه به این مهم کمپینی با عنوان  #به_وقت_روشنایی  به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق شکل گرفته است.
 
اما آنچه اهمیت این موضوع را دوچندان می کند این است که با توجه به سامانه‌ای که در این زمینه طراحی شده، قرار است مبالغ حاصل از این صرفه‌جویی صرف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم شود، این اقدام با هماهنگی کامل صورت‌گرفته میان وزارت نیرو و سازمان بسیج مستضعفین در حال انجام است.

ثمرات 15 دقیقه صرفه جویی در مصرف برق
 
اسحاق نارویی، قهرمان 11 دوره وزنه برداری جهان از خطه سیستان و بلوچستان نیز با پیوستن به این کمپین در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: به طور قطع در صورتی که هر فرد نسبت به خاموش کردن 15 دقیقه کولر منزل یا محل کارش آن هم در پیک مصرف اقدام کند، بسیار مثمر خواهد بود.
 
وی با بیان این که در فصل تابستان با توجه به بالا بودن دمای هوا، به طور طبیعی مصرف برق افزایش می‌یابد، تصریح کرد: به طور قطع صرفه جویی در مصرف برق باعث می شود بتوانیم تابستانی بدون خاموشی را سپری کنیم.
 
به گفته این  قهرمان، این اقدام علاوه بر این که باعث می شود مردم گوشه گوشه ایران اسلامی از این انرژی بهره ببرند، موجب کاهش هزینه های کشور نیز می شود، به گونه ای که می توان اعتبارات آن را صرف دیگر موضوع ها کرد که خوشبختانه ماهیت کمپین به وقت روشنایی همین است و این که مبالغ حاصل از این صرفه جویی برای محرومیت زدایی هزینه خواهد شد، اهمیت این کمپین را دوچندان می کند.
 
نارویی با بیان این که انتظار می رود تمامی مردم و فعالان صنایع، بخش کشاورزی، تجاری و بخش‌های عمومی در نوع مصرف خود توجه داشته باشند، اضافه کرد: این اقدام نه تنها باعث  صرفه جویی در مصرف این نعمت با ارزش می شود و برای کل کشور ثمراتی به همراه خواهد داشت، بلکه کاهش هزینه های خود مردم را هم به همراه خواهد داشت.
 
 انتهای پیام/
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۹۶۸


ارسال