پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹
مربی و داور بین المللی تکواندو مطرح کرد؛
جامعه ورزشی؛ پیشگام در محکوم کردن اقدام احمقانه شیطان بزرگ/ تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران غیر قابل گذشت است
 
محمدرضا طاهری نسب گفت: تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران غیر قابل گذشت است که می طلبد مسئولین هواپیمایی کشور از طریق مجاری قانونی پیگیر این اقدام تروریستی باشند.
به گزارش عصرهامون، جمعه شب گذشته پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان مسیر تهران - بیروت پس از طی حدود ۲ ساعت پرواز بر فراز خاک سوریه مورد تهدید 2 فروند هواپیمای جنگنده آمریکایی قرار گرفت، این اقدام کاهش سریع ارتفاع، دور کردن هواپیما از خطر احتمالی توسط خلبان و زخمی شدن تعدادی از مسافران و در نهایت فرود اضطراری هواپیمای را در پی داشت.
 
این اقدام تروریستی آمریکا باعث چهره های ورزشی، فرهنگی و مذهبی کشور به این موضوع واکنش نشان دهند، در همین راستا محمدرضا طاهری نسب، مربی و داور بین المللی تکواندو به خبرنگار ما گفت: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی منافع سرشار آمریکا در ایران از دسترس خارج شد و نه تنها در این میهمن اسلامی جایی نداشت، بلکه به برکت انقلاب اسلامی در کل منطقه این احساس خطر برای آمریکا روز به روز بیشتر شد.
 
وی ادامه داد: به همین دلیل آمریکا تمام تلاشش را برای مقابله با ایران اسلامی به کار گرفت و از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار نکرد، از اجیر کردن کشورهای همسایه برای درگیری و مقابله مستقیم با ایران گرفته تا تحریم های اقتصادی، دارویی، سیاسی و نظامی که با درایت بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) و رهبر فرزانه، مسئولان و ملت همیشه در صحنه، با بصیرت و هوشیار مصداق ضرب المثل "عدو شود سبب خیر" اتفاق افتاد.
 
رئیس هیئت تکواندو بسیج سیستان و بلوچستان با بیان این که ایران اسلامی یکی از مقتدرترین کشورهای منطقه در حوزه های مختلف علمی اقتصادی، نظامی و دیگر بخش‌ها است، اذعان کرد: نه تنها فشار و تحریم های شیطان بزرگ خللی در مسیر انقلاب و بارور شدن آن ایجاد نکرد، بلکه به شکوفاشدن خیلی خوب انقلاب منتهی شد.
 
به گفته وی، آمریکا پس از به شهادت رساندن سردار دلها شهید سپهبد قاسم سلیمانی ضربه سختی خورد، هم در بعد نظامی که موشک باران پایگاه عین الاسد را به دنبال داشت و هم با تقبیح سیاسی توسط خیلی ها در دنیا روبه رو شد، این بار هم با کوته فکری به یکی از هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی که در مسیر قانونی در آسمان سوریه در پرواز بود قصد تعرض و حمله تروریستی را داشت.
 
طاهری نسب تصریح کرد: به طور قطع همه ما این عمل احمقانه آمریکا را تقبیح و محکوم می‌کنیم و همه مجامع و جوامع بین المللی با این اقدام تروریستی آمریکا مخالفت و آن را محکوم می‌کنند.
 
وی اضافه کرد: چند ماه بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی نمانده است و ترامپ که در خیلی از صحنه ها بازنده میدان بوده، در روزهای اخیر هم بیماری کرونا ضربه بعدی به دلیل سوء مدیریت به وی وارد کرده و این داستان نیز مزید بر علت شده است که بیشترین آمار مرگ و میر به خاطر بی کفایتی و بی لیاقتی ترامپ مربوط به آمریکاست، از این جهت به‌دنبال برگ برنده ای است تا چهره مخدوش خودش را موجه جلوه دهد.
 
دبیر هیئت تکواندو سیستان و بلوچستان افزود: می طلبد که مسئولین هواپیمایی کشور از طریق مجاری قانونی پیگیر این تعرض و اقدام تروریستی باشند، مردم با بصیرت ما به طور قطع این عمل را محکوم می‌کنند و انتظار بر این است که همه جوامع و مجامع بین‌المللی این اقدام احمقانه و تروریستی آمریکا را محکوم کنند که جامعه ورزش همانطور که در همه امور پیشقدم بوده این بار هم در این امر و تقبیح و محکوم کردن حرکت تروریستی آمریکا پیشگام هستند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۹۸۴


ارسال