جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
مدال آور بلوچ صحنه های جهانی مطرح کرد؛
"به وقت روشنایی"؛ گامی بلند در مسیر محرومیت زدایی/ همگامی بی نظیر ورزشکاران در کاهش خاموشی ها
 
محمود ریگی گفت: پویش "به وقت روشنایی" گامی بلند در مسیر انسانیت و محرومیت زدایی است که به طور قطع جامعه ورزشی سیستان و بلوچستان در این راستا نقش ماندگار و بی نظیری از خود به جای خواهند گذاشت.
به گزارش عصرهامون، با توجه به گرمای پیش رو که طی روزهای آتی نیز به اوج می‌رسد، به طور طبیعی مصرف برق در سراسر کشور نیز به اوج خواهد رسید و با مشکل تامین برق مواجه خواهیم بود، با توجه به این مهم کمپینی با عنوان #به_وقت_روشنایی به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق شکل گرفته است.
 
اما آنچه اهمیت این موضوع را دوچندان می کند، این است که با توجه به سامانه‌ای که در این زمینه طراحی شده، قرار است مبالغ حاصل از این صرفه‌جویی صرف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم شود، این اقدام با هماهنگی کامل صورت‌گرفته میان وزارت نیرو و سازمان بسیج مستضعفین در حال انجام است.
 
محمود ریگی، مدال آور بلوچ صحنه های جهانی نیز با پیوستن به این کمپین، در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: راه اندازی این پویش در جهت فرهنگ سازی الگوی مصرف برق آن هم در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا بیماران زیادی در بیمارستان ها بستری هستند اقدام مبتکرانه و به موقعی بود، چراکه صرفه جویی در مصرف برق از خاموشی چنین مراکز حساسی به طور قطع جلوگیری می کند.
 
وی ادامه داد: بدون تردید استفاده زیاد از لوازم سرمایشی موجب مصرف بالای برق می شود و اگر هر کدام از شهروندان روزانه و به ویژه در ساعت پیک مصرف، حداقل ۱۵ دقیقه نسبت به خاموشی کولر اقدام کنند، تاثیر چمشگیری در این راستا خواهد داشت.
 
این قهرمان اضافه کرد: از سویی با توجه به این که قرار است نتیجه این کار عاید محرومان جامعه شود، اهمیت آن را بیشتر و پیوستن همه مردم جامعه به این پویش را الزامی تر می کند.
 
ریگی گفت: ورزشکاران سیستان و بلوچستان همیشه در هر عرصه ای در صف مقدم بوده اند و این بار نیز با پیوستن به پویش به وقت روشنایی نقشی ماندگار از خود به جای خواهند گذاشت. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۶۰


ارسال